Přidej
aktualitu
nebe.jpg
8.9.2023 | Celá ČR | Centrum Paraple o.p.s.

Už se to chystá…

Příprava třetího vydání Magazínu Paraple tohoto roku už se rozeběhla. Těšit se na něj můžete na konci října.

Nechceme prozrazovat úplně vše, ale malou ochutnávku vám rádi nabídneme.
Hlavním tématem bude respirace. Od prvního nadechnutí, které je po narození s napětím očekáváné, až po poslední vydechnutí je dýchání život. Pokud dýcháme správně, jde vše hladce. Dech je jedna z mála autonomních funkcí nervového systému, které můžeme vědomě ovlivňovat a skrze které můžeme pracovat i s tím, jak se máme. Číňané plíce považovali za obraz našeho života. Zdůrazňují přijímání a dávání. Nabytí a ztrátu. Výdej a příjem je principem plic. Ale nejen to. Jako každý orgán v těle jsou i plíce velmi citlivé na psychiku a na emoce. Podle Číňanů jsou spojené s rozletem: s nádechem, novými začátky, otevřeností, komunikací a dobrodružstvím.
Konkrétněji pak v článku najdete informace třeba o dechu u lidí po poškození míchy, dechové nedostatečnosti a dýchání s podporou. Ale celá problematika bude, jako vždy, zpracovaná mnohem komplexněji.

Nesmíme zapomenout ani na StarDance. V časopisu najdete pozvánku na sledování slavnostního večera věnovaného Centru Paraple, medailonky našich patronů, informace z příprav i další zajímavosti.

V rubrice Zdraví pak najdete užitečný text o možnostech cvičení v případě, že máte vysoký krevní tlak.

Bude toho ale mnohem více.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png