Přidej
aktualitu
snimek-obrazovky-2023-04-21-v-23.31.14.png
26.4.2023 | Jakub Řičica

Ve spolupráci s Klubem českých turistů se VozejkMap opět rozrostl

Díky spolupráci s KČT, který vydal brožuru, kde jsou vyznačeny vozíčkářské trasy včetně jejich dostupnosti, má naše databáze  VozejkMap pár dalších skvělých zářezů!

Jedná se například o tyto trasy:

Mariánským údolím

Krajem Emy Destinnové Lutová trasa 1

Krajem Emy Destinnové Lutová trasa 2

Kolem Boleveckých rybníků v Plzni trasa 1

Kolem Boleveckých rybníků v Plzni trasa 2

Královéhradeckými lesy trasa 1

Královéhradeckými lesy trasa 2

Okolo Rehabilitačního ústavu Hrabyně

Okolo Františkových Lázní trasa 1

Okolo Františkových Lázní trasa 2
 

V České republice existuje možnost vyrazit na výlet s invalidním vozíkem po různých značených trasách. Hendikepovaní turisté také mohou objevovat krásy naší země a zažít příjemný výlet s kamarády či rodinou. Díky skvělé práci Klubu českých turistů je k dispozici přes sto kilometrů turistických tras pro vozíčkáře, které nabízejí různou obtížnost a nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu. Tyto trasy jsou rozděleny podle regionů a mohou vést například okolo rybníků nebo v příměstských lesoparcích.

 Některé jsou lehce sjízdné a zvládnou je hendikepovaní turisté sami, zatímco u jiných tras je doporučeno vyjet s doprovodem.

Pro vozíčkáře jsou velmi důležité, také hendikepovaní turisté chtějí být aktivní a prozkoumat krásy přírody. Většina z nich je umístěna v krásných krajinách, což znamená, že vozíčkáři mohou vidět mnoho přírodních krás, jako jsou lesy, kopce, řeky a jezera.

Všechny hendikepované turisty bychom tedy rádi navnadili, aby využili těchto vozíčkářských tras zmapovaných KČT napříč republikou a prožili příjemný výlet s rodinou či přáteli.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg