Přidej
aktualitu
foto k článku
29.5.2012 | Celá ČR | ata

BATDOG je tady! Vtipná reklama na asistenční psy

Hořící byt, dým, spící vozíčkář… dramatická situace, že až mrazí. Naštěstí se na scéně objevuje BATDOG!

Psí superhrdina nabízí pomoc postiženým lidem

 

Hořící byt, dým, spící vozíčkář… dramatická situace, že až mrazí. Naštěstí se na scéně objevuje BATDOG!

 

Brněnská nezisková organizace Liga vozíčkářů spustila informační kampaň a veřejnou sbírku na podporu výcviku asistenčních psů. Součástí je i originální reklama, kterou v červnu uveřejní Česká televize. Natočil ji mladý nadějný režisér Filip Laureys. Podívat se na ni můžete už teď:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gYSiMmizDtk

 

 

„Tito pomocníci sice neumí létat ani zachraňovat lidi z hořících mrakodrapů, pro lidi se zdravotním postižením se však jejich pomoc rovná hrdinskému činu. Díky nim můžou žít samostatně a nezávisle,“ vysvětluje poselství kampaně Ivan Benda, trenér asistenčních psů Ligy vozíčkářů.  

 

Pro psího asistenta není problém sundat ponožky, otevřít dveře, podat spadené klíče. Dokáže polohovat na posteli, podle výcviku pomůže při akutním záchvatu. V neposlední řadě to jsou skvělí společníci. „Psy trénujeme podle individuálních potřeb klienta. Není problém zařadit i terapeutický výcvik,“ doplnil trenér Ivan Benda.

 

Cílem Ligy vozíčkářů není jen psí asistenty vycvičit, ale i sehnat peníze na náročný trénink. „Na rozdíl od výcviku vodicích psů stát na pomocníky pro těžce tělesně postižené lidi nepřispívá. Nezbývá nám, než požádat o pomoc malé i velké sponzory,“ uvedl ředitel Ligy vozíčkářů Zdeněk Škaroupka. Dodal, že pořízení tohoto psa může stát až 200 tisíc korun.

   

 

Jak podpořit Batdoga? Stačí poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS PESASISTENT na telefonní číslo 87 777. Služba stojí 30 Kč, psí hrdinové od vás dostanou 27 Kč. Více informací naleznete na www.ligavozic.cz.

 

 

Více informací poskytne manažer sbírky

 

Roman Truksa

602 327 838

roman.truksa@bassbrno.cz

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png