Přidej
aktualitu
foto k článku
25.2.2020 | Zahraničí | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Modelka se svalovou dystrofií Jillian Mercado 

Jillian Mercado se proslavila ve světě modelingu, objevovala se v kampaních pro značky jako Nordstrom a Target a na letošním New York Fashion Week.

Na veletrhu The Blonds Fall 2020 vstoupila  Jillian Mercado na molo na  svém elektrickém invalidním vozíku. Měla na sobě krásné šaty se zlatými ozdobami a výrazným zlatým náhrdelníkem. "Bylo to mé odhodlání a mého týmu tlačit designéry, aby si představili svět, ve kterém by byli všichni zastoupeni," řekla.  "Není na tom nic jiného nebo zvláštního, všichni jsme dělali svou práci. Řekla bych, že jedinou zvláštní věcí na tom je to, že jsem zastupovala komunitu zdravotně postižených. Veřejnost je nyní zvyklá vidět jeden typ modelky. "Cítila jsem se, jako bych tam patřila." Uvedla, že  touží být pouze respektována a vyslechnuta.

"Pomalu, ale jistě se lidé probouzí, ale je toho tolik, co je třeba dělat," řekla Mercado. "Svět módy bude inkluzivnější, pouze pokud budou moci pracovat lidi jako já."Musíme být v těch rozhodovacích procesech. Teprve poté dojde ke změně. “

 

Celý text v originálním jazyce najdete zde: model-jillian-mercado

 

Zdroj: text: redakce,model-jillian-mercado, foto: model-jillian-mercado

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png