Přidej
aktualitu
Vozejkov - Publikujte na Vozejkově – pomáhejte - zlepšujte život vozíčkářů
7.12.2020 | Celá ČR | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Publikujte na Vozejkově – pomáhejte - zlepšujte život vozíčkářů

Rádi píšete? Zajímáte se o dění ve světě vozíčkářů? Chcete být iniciátorem pozitivní změny? Přinášet inspiraci lidem v okolí? Pak je komunitní portál Vozejkov určen právě vám. Publikujte – pomáhejte – zlepšujte život vozíčkářů.

Jak jistě víte na Vozejkově najdete články o sociální problematice, legislativních změnách, bezbariérovém cestování, ubytování, dopravě či kultuře. Nechybí doporučení na akce, určené nejen pro vozíčkáře, s ověřením jejich přístupnosti.

 

Proč se registrovat?

Pomoci ostatním můžete opravdu jednoduše. Stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář a můžete zdarma začít publikovat. Pokud se téma jakkoli dotýká vozíčkářské tématiky, sem s ním! Buduje se u vás nová bezbariérová kavárna? Chodíte cvičit do fitness centra, kde jsou vozíčkáři vítáni? Pořádá vaše obec nějakou akci, která je vozíčkářům přístupná či dokonce určená? Nabízíme vám prostor k její propagaci. Sebelepší počin určený vozíčkářům totiž postrádá smyslu, pokud o něm nikdo neví.

 

Registrování členové mohou být přednostně informování nejen o akcích České asociace paraplegiků – CZEPA prostřednictvím newsletteru. Zároveň se nemusíte obávat, je na vás, zda o něj projevíte zájem. Již jste se registrovali a newsletter nedostáváte? Napište na email redakce redaktor@czepa.cz. Připravujeme pro vás také velkou novinku o které se už brzy dozvíte.

 

Snaha nestačí, změny se musí prosazovat

Známe to všichni. Dlouho se snažíme napravit mnohé nešvary v okolí našeho bydliště a změna k lepšímu stále v nedohlednu. Nebojujte sami. Vaše zkušenosti, podněty můžeme interpretovat přímo poslancům sociálního výboru.  Není dodržována stavební vyhláška? Stále jezdí nedostatek spojů vhodných pro vozíčkáře? Nově vybudovaný bazén vám není přístupný? Samo se to nezmění, napište o tom, problém se často stane řešitelný je-li medializován.

 

Kolečka vozíku pořádně roztáčím

Skvělé! Inspirujte, motivujte, povzbuzujte ostatní. Pomoci můžete vyprávěním o zdánlivé maličkosti. Nikdy nevíme kolika lidem právě přijde nepřekonatelná. Cenné jsou i zápisky o cestovatelských výpravách. Nehraje roli trasa ani počet ujetých kilometrů. Důležité je ukázat, že je to možné.

Máte zajímavého koníčka? Pochlubte se ostatním. Mnohé příspěvky propagujeme také na sociálních sítích, kde můžete najít nejen spojence, ale také podporovatele.

 

Povolání redaktor

Baví vás psát a rádi byste se tím třeba jednou živili? Zkuste si to nanečisto. Vozejkov vám nabízí zajímavý prostor k nabrání zkušeností. Pište o všem, co vás zajímá, baví, dojímá. I neotřelý pohled do běžné vozíčkářské každodennosti je velice cenný, většina z nás se v něm totiž tak trochu najde😊

 

Vozejkov mě nebaví

Hledáme každého, koho komunitní portál Vozejkov nezaujal. Chceme totiž vědět proč. Díky vaší zpětné vazbě se můžeme posunout, zlepšit, možná i trošku změnit. Napište nám, co postrádáte, co máte rádi. Nebo naopak s čím už vás tak trošku štveme. Vozejkov je o vás pro vás, takže vaše představa o jeho podobě nás opravdu zajímá.

 

Co je nepřípustné

Příspěvky na komunitní portál Vozejkov mohou v tuto chvíli vkládat soukromé osoby i společnosti bez jakéhokoliv omezení a cenzury. Redakčně je editována pouze vizuální stránka nikoli obsahová. Jak se ale ukázalo po dobu fungování projektu, každá svoboda musí mít stanoveny své hranice. Proto vás prosíme o respektování těchto několika zásad:

 

  • Je zakázáno publikovat sdělení nabádající k jakýmkoli finančním operacím s prvkem hazardní hry, půjčky, úvěru apod.
  • Je zakázáno publikovat sexuálně nevhodný, nebo dokonce pornografický materiál
  • Je zakázáno publikovat jakýkoli obsah nabádající nebo podporující návykové látky
  • Je zakázáno publikování vulgarit a urážek
  • Je zakázáno publikovat obsah porušující platné zákony ČR
  • Redakce si vyhrazuje právo bez upozornění mazat nekompletní nebo duplicitní registrační účty.

 

Jakékoli porušení bude mít za následek smazání příspěvku i registračního účtu autora, a to bez nutnosti předchozího upozornění.

 

Těšíme se na vaše příspěvky, podněty, připomínky. Vozejkov se od počátku své existence snaží pomáhat vozíčkářům bez rozdílu, ale mnohé dokážeme pouze s vaší pomocí. Staňte se součástí společné komunity, bojujte za pozitivní změny s ostatními. V jednotě je totiž síla.

Zdroj: redakce, foto: CZEPA

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg