Přidej
aktualitu
foto k článku
26.5.2015 | Celá ČR | Vozejkov

Střípek z Kladrubských her

Střípek z letošních Kladrubských her, od ergoterapeutky, fyzioterapeutky, specialistky na spinální problematiku Zdeňky Faltýnkové.

Ve dnech 19.–22.5.2015 se v areálu RÚ Kladruby konaly již 98. Kladrubské hry. Kromě sledování sportovního klání fyzicky handicapovaných účastníků her si mohli, především v pátek, návštěvníci prohlédnout a hlavně vyzkoušet novinky jednotlivých distributorů a výrobců kompenzačních pomůcek spojených především s usnadněním pohybu.

 

Jednoznačně největší úspěch měl opravdu inovativní elektrický vozík Rid-e, který vyvinul pan Ivo Kaštan, majitel firmy Ikbike s.r.o. v úzké spolupráci s firmou KURY spol. s.r.o. Svižnou jízdu na tomto úžasném vozíku – motorce, jsem si vyzkoušela a vychutnala i já. Následoval brainstorming s oběma výrobci o možnostech adaptace i pro zdatnější tetraplegiky a rozšíření sedadla o jakousi „ sajdkáru“ pro druhou osobu – například pro dítě.

 

Oběma českým výrobcům tohoto nového produktu, kterým chtějí usnadnit pohyb a život vozíčkářů CZEPA drží palce a bude připomínkovat vývoj tohoto elektrického vozíku.

 

 

 

 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg