Přidej
aktualitu
Vozejkov - Zdravotně postižený zaměstnanec roku
11.12.2020 | Hlavní město Praha | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Zdravotně postižený zaměstnanec roku

Projekt Zdravotně postižený zaměstnanec roku je jednou z aktivit Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP).

Myšlenkou soutěže je fakt, že stojí za to zviditelňovat zaměstnance se zdravotním postižením a snížit tak míru předsudků u zaměstnavatelů i široké veřejnosti ve vztahu k pracovním možnostem a schopnostem OZP. Cílem je ukázat, jak si svého kolegy firma váží a jak je jeho práce pro společnost či organizaci důležitá. Soutěž, kterou od roku 2010 vyhlašuje NFOZP, letos ve spolupráci s Hospodářskou komorou hl. Města Prahy (HKMP), vyzdvihuje pracovníky, kteří dokážou být přes svůj zdravotní handicap úspěšní ve své profesi.

 

V březnu 2021 bude NFOZP již podesáté oceňovat nejlepší zaměstnance se zdravotním postižením z otevřeného a chráněného trhu. Nominace otvíráme již nyní. Firmy, neziskové organizace, ale i kolegové z týmů, mohou své návrhy posílat prostřednictvím formuláře, který je dostupný na webu http://zamestnanecroku.cz/ .

 

Nominace jsou možné ve dvou kategoriích

  • Zaměstnanec roku z chráněného trhu práce
  • Zaměstnanec roku z běžného trhu práce.

 

V Česku má zhruba každý desátý člověk v aktivním věku zdravotní postižení. NFOZP, který tuto soutěž pořádá, je jediným nadačním fondem v republice, který se zabývá výhradně problematikou zaměstnávání zdravotně postižených.

 

Cíleně se věnuje nejen aktivnímu vytváření pracovních míst pro handicapované, ale i osvětě a vzdělávání personalistů i vedení firem, které postižené zaměstnávají nebo se na to teprve chystají.

 

Nominace můžete posílat do 31. 1. 2021 také na kontaktní e-mail: ivana.valentova@nfozp.cz  

 

 

Zdroj: NFOZ

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg