Přidej
aktualitu
neratov-kostel.jpeg
29.4.2023 | Jakub Řičica

Vydařená spolupráce mezi VozejkMap a sdružením Neratov

Přinášíme Vám žhavé novinky o spolupráci mezi sdružením Neratov a naším VozejkMap!

Za poslední dobu bylo do aplikace VozejkMap přidáno několik nových zajímavých objektů s bezbariérovým přístupem z  této malebné obce. Tato obec je oblíbeným turistickým cílem, který nabízí mnoho příležitostí k aktivnímu odpočinku v přírodě. Okolí obce je protkáno mnoha turistickými stezkami a cyklostezkami, které vedou k místním památkám a přírodním krásám.

 Do VozejkMap jsme přidali například tyto objekty: 

Chráněné dílny Kopeček - poskytují pracovní příležitosti a podporu pro osoby se zdravotním postižením. Dílny se nacházejí v krásném prostředí přírodního parku Orlické hory nedaleko obce Neratov. Cílem Chráněných dílen Kopeček je podporovat a rozvíjet pracovní dovednosti a schopnosti osob se zdravotním postižením, aby mohli být aktivními členy společnosti a dosáhnout vlastního potenciálu. Dílny nabízejí různé pracovní aktivity, včetně zahradnických prací, řemeslných prací a práce v oblasti ochrany přírody. Kromě toho  také provozují farmu, na které se chovají ovce a produkují se zde různé farmářské produkty.

Hospoda Neratov - vedení této hospody zde umožňuje pracovat opravdu všem bez rozdílu. Jak lidem bez hendikepu, tak lidem s tělesným nebo mentálním postižením. V chráněném režimu tak pracují lidé, kteří mohou tímto způsobem získat cenné pracovní zkušenosti, sociální kontakty a možnost projevit své schopnosti a dovednosti. Při návštěvě Hospody Neratov tedy nejenže podpoříte místní podnikání, ale také pomůžete lidem s mentálním postižením, kteří zde pracují.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie - je poutním místem, které je známo pro svou jedinečnost. Celý Neratov je poutním místem již od 17. století díky milostné sošce Panny Marie a prameni, který se nachází u kostela. Kostel byl v roce 1992 zapsán na seznam kulturních památek a od té doby byl postupně rekonstruován.  Je otevřený stále a je k dispozici pro všechny, kdo chtějí navštívit toto unikátní místo. Tato unikátní stavba je výjimečná také svou prosklenou střechou. Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově je nezapomenutelným místem, které rozhodně stojí za návštěvu!

Bistro u Proroka -  jedná se o malou restauraci, která nabízí tradiční českou kuchyni a domácí speciality. Interiér bistra je rustikální a příjemně útulný. Dáte si zde kromě výborné české kuchyně také čerstvé pivo z místního pivovaru a další speciality. Kromě jídel a nápojů si zákazníci rozhodně užijí atmosféru venkovské hospody a velmi příjemné posezení s přáteli či rodinou.

Chata Neratov - je malebné rekreační středisko, které se nachází v jednom z nejkrásnějších koutů České republiky - v Orlických horách. Díky své poloze a okolní krásné přírodě je Chatová osada  ideálním místem pro relaxaci, odpočinek a sportovní aktivity.

 Obec Neratov je malá pouze rozměrem, avšak velká svojí činností zejména pro zdravotně postižené.

Pokud hledáte klidné místo, kde si odpočinout a načerpat energii, můžeme Vám jednoznačně doporučit turo krásnou obec v Orlických horách.

 

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg