Přidej
aktualitu
foto k článku
segmenty poraneni michy
stručná anatomie
stručná anatomie
9.7.2013 | Celá ČR | Leoš Kroužel

Doktor tvrdí: Průlom v závodu léčby míchy

Vedoucí výzkumu těžkých poranění páteřní míchy dnes řekl, že studie (pokusy) týkající se terapie pomocí kmenových buněk ukázaly průlomové výsledky – imobilním (nepohyblivým) pacientům daly schopnost znovu chodit.

 Průlom v závodu léčby míchy

Vedoucí výzkumu těžkých poranění páteřní míchy dnes řekl, že studie (pokusy) týkající se terapie pomocí kmenových buněk ukázaly průlomové výsledky – imobilním (nepohyblivým) pacientům daly schopnost znovu chodit.

Po pokroku v druhém kole testování užití kmenových buněk k obnově růstu nervových vláken, China Spinal Cord Injury Network (ChinaSCINet)  (Čínská síť pro poranění míchy) podala žádost o  schválení třetí finální fáze, která by mohla začít na podzim.

 

„Toto přesvědčí doktory na celém světě, že nemusí říkat pacientům – nikdy nebute znovu chodit,“  řekl AFP doktor Wise Young (se sídlem v USA), generální ředitel ChinaSCINet.

Uvedl, že 15 z 20 pacientů v čínském městě Kunming, kterým byly do těla vpraveny buňky z pupečníkové krve a dále absolvovali intenzivní “chodící“ terapii (pohybovou rehabilitaci), byli v průměru schopni chodit s minimální asistencí sedm let po kompletním poranění míchy.

 

„Je to poprvé v lidské historii, kdy můžeme pozorovat regeneraci páteřní míchy,“ řekl Young.

 

Léčba obnáší injekční vpravení mononukleárních buněk z pupečníkové krve do pacientovy poškozené míchy (páteře), aby pomohly regenerovat nervy, zatímco lithium je používáno k podpoře růstu nervových vláken.

 Každá součást kombinované terapie bude testována ve třetí fázi, která podle Younga bude zahrnovat 120 pacientů v Číně a dalších 120 pacientů napříč Indií, Norskem a Spojenými státy.

 

„Pokud bude třetí fáze studie úspěšná, mělo by se nám podařit dosáhnout celosvětového souhlasu regulačních orgánů do poloviny roku 2015“

 

ChinaSCINet, nezisková oprganizace, která se sama označuje jako světově největší síť/společnost/organizace pro klinické studie míšní terapie, byla založena v Hong Kongu v roce 2005. „Hong Kong předběhne všechny ostatní země, pokud se studie poranění páteřní míchy ukáže jako pozitivní,“ prohlásil Young. „To znamená, že Hong Kong se stane centrem pro terapii pomocí kmenových buněk.“ Young také uvedl, že Čína mohutně investuje do výzkumu kmenových buněk, zatímco technologie (postupy) zůstává ve Spojených státech velmi kontroverzní kvůli obavám proti-potratových táborů ohledně buněk získaných z lidských embryí.

 

překlad z Aj do Cz : Jitka Dražanová

 

zdroj: zde.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png