Přidej
aktualitu
document-428334_1280.jpg
12.10.2023 | Celá ČR | Pavel Vodička

Dostupnější záchranka

Každý z nás se může dostat do situace, kdy rychlá zdravotní péče může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí, nebo mezi plnohodnotným životem a trvalým postižením. Rychlá a dostupná zdravotnická záchranná služba (ZZS) je klíčovým kamenem zdravotního systému. Nicméně 11 českých a moravských měst s více než 10 tisíci obyvateli stanici záchranářů nemá.

Většina z nás si nepřeje být v situaci, kdy potřebuje rychlou a kvalitní zdravotní péči. Život je nepředvídatelný a proto potřebujeme, aby zdravotní záchranná služba byla vždy dostupná a rychlá, zejména ve městech s vyšším počtem obyvatel. Bohužel, v některých městech nad 10 tisíc obyvatel je tato služba hůře dostupná oproti těm se základnou, 5 minut může hrát roli mezi životem a smrtí nebo trvalými následky.

Představme si, že jsme ve městě bez základny záchranářů a ti musí přijet ze vzdálenějšího místa. Každá minuta může znamenat ztrátu času, který může zásadně ovlivnit náš osud. Ať už jde o infarkt, cévní mozkovou příhodu, nehodu nebo jiný zdravotní problém, rychlá reakce záchranářů je klíčová.

Proto chceme upozornit na petici, která má za cíl zlepšit dostupnost ZZS ve městech nad 10 tisíc obyvatel, kde není základna záchranářů. Nesnažíme se pouze o zlepšení péče o spoluobčany, ale také o záchranu životů.

Dostupnější záchranka může zabránit tomu, aby pacienti skončili na vozíku nebo dokonce předejít jejich ztrátě. Rychlá reakce záchranářů může být rozhodujícím faktorem mezi životem a smrtí. 

Dostupná zdravotní záchranná služba by neměla být luxusem, ale základním právem každého občana. Podpořme tuto petici a pomozme zajistit, že v 11 městech s 10-15 tisíci obyvateli bude rychlá a kvalitní zdravotní péče vždy dostupná pro každého, kdo ji potřebuje. Společně můžeme zachránit životy a zajistit, aby tato města byla místy, kde se lidé cítí v bezpečí a chráněni.

Petici můžete podepsat zde: petice.com/petice_za_dostupnejsi_zzs

 

Ilustrační obrázek: https://pixabay.com/photos/document-agreement-documents-sign-428334/

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg