Přidej
aktualitu
foto k článku
30.5.2022 | Celá ČR | Monika Kupková, sociální pracovnice CZEPA

Dotazník pro pacienty s chronickým onemocněním

Průzkum k otázkám diskriminace pacientů s chronickým onemocněním.

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, 1. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Masarykův onkologický ústav, pořádají průzkum, který má za cíl odhalit problémy, kterým chroničtí pacienti čelí v přístupu k veřejným i soukromým službám.

 

Dokončit vzdělání, uspět v zaměstnání, pořídit si bydlení, či zabezpečit rodinu jsou výzvou pro každého. Lidé, kteří trpí na některé z vážných chronických onemocnění, se vedle obtíží způsobených nemocí mohou navíc potýkat s diskriminací či skrytými překážkami. Předběžné výsledky pilotního průzkumu budou prezentovány na akci "Právo na stejné podmínky" pořádané ve spolupráci s Kanceláří veřejného ochránce práv a následně využity pro další výzkumné aktivity v oblasti práv pacientů.

 

Průzkumu se může zúčastnit každý obyvatel ČR, který trpí závažným chronickým onemocněním, nebo toto onemocnění v minulosti prodělal. Průzkum je zaměřen na situaci každého pacienta, obzvláště ceněné jsou však odpovědi pacientů, u nichž se chronické onemocnění objevilo v dětství, nebo mladém produktivním věku (do 40 let).

 

Dotazník k vyplnění je k dispozici ZDE. 

 

Fotozdroj: Pixabay

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_4.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg