Přidej
aktualitu
vr-medical_4_1.jpg
29.1.2024 | Jihomoravský kraj | Michaela Arientová ParaCENTRUM Fenix

POSOUVÁME HRANICE SVĚTA REHABILITACE! MŮŽETE BÝT U TOHO!

V ParaCENTRU Fenix chceme vytvořit svět, který stírá limity, umožňuje lidem s ochrnutím překonávat překážky a prožívat úspěch soběstačnosti na vlastní kůži.

VR Medical je certifikovaný nástroj pro fyzioterapii a ergoterapii (léčba prostřednictvím smysluplného zaměstnávání těla) vyvinutý ve spolupráci s terapeuty, lékaři a pacienty.

Proč virtuální realita?

Rehabilitace ve virtuální realitě nahrazuje motorické funkce s prvky motorického učení a umožňuje přesun získaných dovedností do aktivního života. Po úrazu, operaci nebo onemocnění cílí na obnovu rozsahu pohybu, svalové síly a celkové kondice. Nezapomíná ani na trénink rovnováhy nebo jemné motoriky.

Vizuální zpětná vazba z VR brýlí motivuje člověka s hendikepem k navýšení intenzity cvičení i kvality provedení.

Interaktivní prostředí podporuje zapojení do dlouhodobé rehabilitace. Virtuální realita motivuje vozíčkáře k aktivní účasti v terapii a zvyšuje zájem dokončit cvičení v maximální možné kvalitě.

Jak virtuální realita pomáhá?

Klient ParaCENTRA Fenix, Pavel Grmela, je mladým mužem vedoucím aktivní život. Služby naší organizace začal pravidelně využívat v roce 2015, tedy zhruba dvanáct měsíců poté, co se mu stal úraz na motocyklu. Za tu dobu ušel kus cesty jak po fyzické, tak i psychické stránce, avšak pořád je zde prostor na to, aby se v každodenní soběstačnosti zlepšoval.

Vzhledem k tomu, že Pavel působí v české reprezentaci basketbalistů na vozíku, je pro něj dobrá fyzická kondice velice důležitá. Virtuální realita by finalistovi mistroství Evropy umožnila nejen zpestřit průběh terapie, ale tím, že působí intenzivně na více smyslů, také zvýšit její náročnost. Díky velké variabilitě programů lze terapii udělat ještě komplexnější. V jednom momentu lze současně trénovat jak stabilitu trupu, tak i reflexy, správné pohybové stereotypy a koordinaci pohybu. 

Děkujeme!

Pravidelné rehabilitace a cvičení jsou nedílnou součástí života vozíčkářů. Bez tohoto úsilí by nebyli schopni vykonávat běžné činnosti každodenního života a byli by v mnoha případech odkázání na značnou pomoc ostatních. Děkujeme, že nám pomůžete v efektivnější podpoře jejich samostatnosti, kterou se snaží neustále budovat a udržovat.

https://www.darujme.cz/projekt/1208775

Přidej komentář
cpv_banner-3-2.jpg
banner-handy.jpg