Přidej
aktualitu
foto k článku
15.4.2020 | Centrum Paraple o.p.s.

Respirační fyzioterapie - příznaky onemocnění

V dnešním článku se zaměříme na to, co dělat, pokud pociťujete příznaky onemocnění. Zároveň Vám přinášíme přehled dechových technik k usnadnění vykašlávání a podpoře správné funkce dýchacího systému.

Jak o sebe pečovat, když pociťuji příznaky?

Mezi příznaky onemocnění COVID-19 se řadí především suchý kašel, horečka, dušnost. Přidat se může i bolest v krku, celková slabost a nevolnost, bolest hlavy, kloubů apod. Pokud na sobě pociťujete příznaky nemoci, je na místě přestat cvičit a nastavit klidový režim. Další cvičení by mohlo více vyčerpávat organismus, který už tak musí bojovat s infekcí. 
Lidé s poškozením míchy v oblasti krční nebo horní hrudní páteře jsou bráni za rizikovou skupinu pro sníženou funkci dechových svalů, proto je nutné dbát na důslednou hygienu respiračního systému. Naše dýchací cesty by měly zůstat průchodné, s dostatečnou možností odhlenění. Tak zamezíme zánětu průdušek až rozvoji pneumonie. Pneumonie neboli zápal plic je zánět plicní tkáně, která byla infikována například virem nebo bakterií. Jeho zhoršení může vést k dechovému selhání.

Více se o péči dozvíte na stránkách Centra Paraple.

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png