Přidej
aktualitu
virtualni-realita.jpg
3.3.2022 | Hlavní město Praha | Centrum Paraple o.p.s.

Virtuální realita a rehabilitace

Zástupci z IT společnosti Principal engineering, představili projekt ActiVeRsum, což je pohybová hra ve virtuální realitě pro osoby se specifickými potřebami (postižením).

Dnes měli prezentaci, aby zaměstnance CP uvedli do této problematiky. Jejich cílem je, aby se hra stala rehabilitační hrou pro osoby s fyzickými a neurologickými deficity a v budoucnu sloužila jako doplněk klasické rehabilitace. Chceme tedy propojit herní průmysl s klasickou rehabilitací.

Momentálně na projektu spolupracujeme a od března do června bude probíhat testování virtuální reality na klientech s míšní lézí v Centru Paraple. Zatím si klienti ve virtuální realitě mohou vyzkoušet jízdu na běžkách, ale v budoucnu počítáme s větším výběrem pohybových aktivit. Spolupráce navazuje hlavně na úsek fyzioterapie a sportu.

I díky Anně Fišerové, která u nás dříve působila na sportovním úseku, budou klienti pod odborným dohledem. Nyní se na pozici rehabilitační konzultant ve společnosti Principal podílí na tomto projektu. Pokud chcete znát podrobnosti, můžete se propojit přes e-mail: pohyb@paraple.cz nebo anna.fiserova@principal.cz.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg