Přidej
aktualitu
czepa-testovani-sedaku-lr-5_foto-stepanka-pasekova.jp
czepa-testovani-sedaku-lr-5_foto-stepanka-pasekova.jp
czepa-konzultace-peeri
czepa-testovani-sedaku-lr_foto-stepanka-pasekova
czepa-workshop-lr-2938_foto-stepanka-pasekova.jpg
easy-key_design-vera-kunhartova
seiza_design-vera-kunhartova
vet-table_design-vera-kunhartova.jpg
zd_designblok2017
6.8.2020 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Zdravý design j(e)de svou cestou s Vámi

Prostřednictvím nápadů a inovací v designu lze docílit lepších produktů a zdravotních pomůcek, jejichž cílem je vytvářet každodenní zkušenosti přívětivější a jednodušší pro uživatele, pro jejich energii a radost z každého dalšího dne.

Zní to přirozeně, že? O tom, že to není úplně jednoduchá cesta dobře ví Věra Kunhartová, produktová designérka, která je na ní se svým studiem Zdravý design už 5 let. Vlastně ještě déle, tu myšlenku nosila v hlavě už o několik let dříve, kdy se při studiu na vysoké škole setkala se světem zdravotních pomůcek a vozíčkářů. Z té doby také pochází i její nevšední diplomová práce – polohovací ortopedický vozík Seiza (viz foto), za který obdržela Národní cenu za excelentní studentský design.

Po absolutoriu nabírala zkušenosti doma i v zahraničí v již zavedených designérských studiích, kde také zanechala výraznou stopu svým přístupem, svou pečlivostí, smyslem pro detail a snahou držet se „té podstaty“, tedy aby produkt byl v prvé řadě funkční po všech stránkách, co nejlépe provedený a sloužící danému účelu. Že mají produkty také dobře vypadat, je pro ní samozřejmostí, takovou třešničkou na dortu.

Inspirativní a důležitý byl rok 2015, kdy se Věra potkala s Josefem Vlkem, nadšencem, který přemýšlel o produktech a jejich poslání pro lidi podobně a společně tak založili studio Zdravý design, kde se snažili o naplnění svých myšlenek a nápadů. Čas přinesl nové podněty a výzvy, tak se rozhodli jít každý svým směrem, nicméně Zdravý design už byl živý a mohl pokračovat ve svém poslání. V současné době (Od konce roku 2016) tedy Věra kormidluje svoji designérskou loď zcela podle sebe a postupně přibývají další členové posádky, které taková nekonečná výprava za dobrými úmysly potřebuje.

Už v časech Seizy potkala Věra významnou osobu, paní Zdenku Faltýnkovou, spoluzakladatelku Centra Paraple a CZEPA, která našim čtenářům samozřejmě není neznámá. 😊 Cenné zkušenosti, které má paní Zdenka díky desítkám let své fyzioterapeutické práce se spinální problematikou, se mohly spojit se zodpovědným přístupem k hledání dostupného technického řešení a inovativním pohledem designérky Věry. Společně tak pracují na vývoji nových produktů, které by mohly výrazně ulehčit a zpříjemnit život vozíčkářům a vůbec lidem s některými zdravotními potížemi.

Díky této spolupráci se také konají různé workshopy, důležitá setkání s vozíčkáři a koncovými uživateli, kteří se tak svými podněty a nezastupitelnými zkušenostmi z praktického života podílejí na vývoji a testování produktů – sami pro sebe.

Aby mohl Zdravý design společné nápady vyvíjet, vyrábět prototypy, zkoušet a testovat, musí si na ně také vydělat. Proto přijímá zakázky na design od klientů, firem ze zdravotnických oborů, z České republiky i ze zahraničí. Všechny takto vydělané prostředky vkládá zpátky do vývoje právě nových produktů, se snem je také vyrábět a v co nejlepší podobě dostat k uživatelům. V tomto směru se rýsuje konkrétní podoba spolupráce se solidním investorem, kterého práce studia Zdravý design zaujala na výstavě Designblok 2017.

Letošní rok 2020 je vůbec velmi zajímavý a poučný v mnoha směrech, i s novými výzvami, ať už díky klientům nebo novým podnětům či zásahům vyšší moci. Také máte ten pocit? 😊
Nechme se překvapit, s čím se v příštích měsících díky Věře Kunhartové a jejímu týmu ve studiu Zdravý Design setkáme.

www.zdravydesign.com
facebook Zdravý design 

Zdroj: www.zdravydesign.com, foto: Štěpánka Paseková, Věra Kunhartová

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
zd-banner-vozejkov_200430.png