Přidej
příběh
Alena Jančíková
26.7.2021 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Alena Jančíková, ředitelka asociace CZEPA v podcastu Buďte v obraze

Alena Jančíková stojí za projekty, které pomáhají lidem po poranění míchy vrátit se zpět do života. Důvodem, proč jsou projekty asociace CZEPA tak úspěšné je fakt, že Alena Jančíková se po poranění páteře v 17 letech sama ocitla na vozíku, a proto ví, co vozíčkáři opravdu potřebují. Rozhovor si můžete poslechnout v podcastu ČSOB Buďte v obraze, kde se dozvíte, co všechno asociace CZEPA pro vozíčkáře realizuje.

Asociace CZEPA pomáhá už 30 let 

Začátky asociace CZEPA spadají až do roku 1990, kdy vznikl Svaz paraplegiků, který byl v roce 2011 přejmenován na Českou asociaci paraplegiků – CZEPA.  CZEPA je organizací pomáhající lidem s poraněním míchy, ať následkem úrazu páteře nebo onemocněním míchy s cílem zkvalitňovat život klientů vozíčkářů, a to ve všech oblastech. CZEPA aktivně bojuje za  práva vozíčkářů také na poli legislativním. Mezi úspěšné projekty asociace CZEPA patří Hvězdný bazar VozejkMap, Vozejkov Peer Mentoring. 

Kdo je Alena Jančíková

Alena Jančíková je ředitelkou České asociace paraplegiků - CZEPA - která pomáhá lidem po poranění míchy a páteře se začleněním do společnosti. Alena Jančíková byla dokonce za svou aktivní pomoc lidem na vozíku oceněna Cenou Olgy Havlové, kterou ji udělil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Stříbrnou pamětní medaili Senátu ČR. Rozhovor s Alenou Jančíkovou si můžete poslechnout ZDEUslyšíte nejen praktické tipy, jak se po ochrnutí vrátit zpátky do života, ale dozvíte se také co je projekt Peer mentoring a jak chce ČSOB garantovat bezbariérové pobočky pro všechny typy hendikepů.

Na sbírku „100 kroků zpátky do života“, která pomáhá lidem na vozíku vrátit se zpět do života, můžete přispět i vy. Děkujeme!

Zdroj: www.czepa.cz, www.csob.cz


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg