Přidej
příběh
Alena Jančíková
Eva Nemčková
Hvězdný bazar
3.6.2021 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků, hostem NEEDo TALKs

Hostem NEEDo TALKs, podcastových rozhovorů o vážných tématech, podávaných s lehkostí, bez zbytečné lítosti a na rovinu, byla tentokrát Alena Jančíková.

Kdo je Alena Jančíková 

Alena Jančíková, ředitelka České Asociace paraplegiků, se prostřednictvím mnoha projektů aktivně podílí na pomoci lidem s poraněním míchy. Ve svých 17 letech spadla ze stromu a poranila si páteř. Poranění míchy ji posadilo na invalidní vozík a Alena Jančíková tak ve své činnosti vychází ze svých vlastních zkušeností vozíčkářky. Za své aktivity získala několik ocenění. Cenu Olgy Havlové, kterou ji udělil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Stříbrnou pamětní medaili Senátu ČR.

Česká asociace paraplegiků 

Nezisková organizace pomáhající lidem s poraněním míchy, ať následkem úrazu páteře nebo onemocněním míchy. Posláním asociace je zkvalitňovat život klientů ve všech oblastech. Aktivně bojují za jejich práva na poli legislativním, poskytují služby, pomoc a podporu s cílem zlepšit vnímání vozíčkářů širokou veřejností. Asociace stojí projektu Hvězdného bazaru za aplikací VozejkMap, komunikačním portálem Vozejkov a nebo Peer Mentoring. 

Hvězdný bazar, charitativní second hand a tréninkové pracoviště pro vozíčkáře

Hvězdný bazar oslovil Kristínu Nemčkovou, vítězku MasterChefa (Made by Kristína), aby věnovala oblečení do obchodu Hvězdného bazaru v pražském Karlíně. Od Kristiny byl pak už jen krůček k její mamince, Evě Nemčkové, autorce podcastových rozhovorů NEEDo TALKs. Eva pak iniciovala rozhovor s Alenou Jančíkovou, která za Hvězdným bazarem stojí. Podcast byl natáčen v samotném hvězdném second handu. 

NEEDo a NEEDo TALKS

Projekt NEEDo TALKS má na svědomí Eva Nemčková, která je úspěšnou podnikatelkou. Její značka NEEDo usnadňuje život lidem se zdravotním postižením a jejich rodinám. NEEDo, to jsou praktické, kvalitní, stylové a zábavné produkty, které nejsou na trhu běžně dostupné. NEEDo TALKs jsou podcastové rozhovory o vážných tématech, podávaných s lehkostí, bez zbytečné lítosti a na rovinu, neobyčejné příběhy obyčejných lidí. 

Rozhovor s Alenou Jančíkovou si můžete poslechnout zde.

Těšit se můžete také na rozhovor se zakladatelkou NEEDo, Evou Nemčkovou, který pro vás připravujeme. 

Zdroj: www.czepa.cz, www.needo.cz

 


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg