Přidej
příběh
toa-heftiba-_uivmibb3ju-unsplash.jpg
18.3.2023 | Celá ČR | Gabriela Divoká | 2

s vozikem yivotem

Dobré ráno  všem, moc prosím o radu, či případnou pomoc, potřebuji doplatit elektricky vozík, ktery potřebuji pro béžny život a pro práci, bohužel pojišťovna mi platí jen jeho část, zbytek,tedy 33000, si musím doplatit sama, což je nyní pro mé složité.Proto bych vás tímto chtéla požádat o radu či pomoc kam se obrátit, jelikož vozík je už ve vyrobě a je tudíž třeba rychle sehnat potřebnou částku. Děkuji s uctou Gabriela

Diskuse

redakce VOZEJKOV | 19.3.2023 6:54

Dobrý den,

předal jsem odkaz našim sociálním pracovnicím (CZEPA), po neděli se Vám jistě ozvou.

Příště prosím směrujte dotazy tohoto typu sem: https://vozejkov.cz/cz/poradna

Za Vozejkov srdečně,

Jan Spěváček

Monika Kupková, sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA | 20.3.2023 8:13

Dobrý den paní Divoká,

pokud nemáte dostatek vlastních financí na doplatek el. vozíku, pak se můžete se žádostmi obrátit na nadace a nadační fondy. Níže Vám zasílám tipy na nadace, které by Vám na doplatek EIV mohly přispět. Jen upozorňuji na fakt, že podané nadační žádosti musí projít schválením komisí a tedy výsledek (tj. zda Vám nadace přispějí a v jaké výši) nebudete vědět hned (obratem).

Doplatek na invalidní vozík

Níže Vám zasílám odkaz na seznam nadací a vzor žádosti, jak o finanční příspěvek u nadací můžete požádat. Seznam nadací je třeba si projít - u každé nadace je uvedena webová stránka. Z webových stránek zjistíte, jaké oblasti nadace podporují a na jaké pomůcky přispívají (každý rok se může měnit). Každá nadace má stanovený svůj postup - zase z webových stránek se dozvíte, jak žádost podat (zda např. přes elektronický formulář, který vyplníte na webových stránkách nadace nebo žádost budete muset sepsat písemně sama a tu poté do nadace zaslat) a kdy o zaslaných žádostech nadace rozhoduje (na webových stránkách jsou uvedeny vždy termíny, do kterých se žádost musí uplatnit a kdy se přijaté žádosti budou projednávat). Pokud budete žádost podávat, pak je dobré připojit i např. Váš osobní příběh. Pokud Vám nadace příspěvek přiznají, pak s Vámi sepíší "smlouvu", ve které jsou definovány i mimo jiné povinnosti žadatele (tj. např. doručení vyúčtování).

Jen zdůrazňuji, že nadace přispívají na pomůcku, která nebyla uhrazena (tj. pokud doplatek na EIV uhradíte, nadace Vám již nepřispějí)!!!

Máme zkušenosti, že na invalidní vozík přispívají např. Konto BariéryAgrofertJustVýbor dobré vůle, AgelAnděl na kolech (jednotlivé názvy nadací jsou prolinkované s jejich webovými stránky - snažila jsem se Vám dohledat přímo stránku, kde najdete podmínky podání + žádost k vyplnění).

Odkaz na web CZEPA, kde seznam nadací a vzor žádosti najdete: https://czepa.cz/informacni-materialy/ (záložka nadace). 

Pokud byste potřebovala doplnit informace, neváhejte se na mě obrátit.

Kontakt: Kupková Monika, tel. 775 980 952, e-mail: kupkova@seznam.cz

S pozdravem

Kupková Monika, DiS., sociální pracovnice Odborného sociálního poradenství CZEPA

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png