Hard Rock Cafe
Po dlouhé době slušná kapela (Lemon Nashville) v Hard Rock Cafe v domě u Rotta.
Vstup byl pro všechny zdarma (v dnešní době v centru Prahy dost zvláštní). Prostor pěkně bezbariérový. Tím však pozitiva končí. Parkování naprosto žádné (kolem rinku číhají měšťáci jak supi), nejbližší místo pro vozíčkáře na kraji Kaprovky je v létě, v zimě, ve dne v novci obsazené, taže stání na přechodu před směnárnou. U vchodu do klubu dva černí otroci místo automatických dveří. Uvnitř se na vás vrhne smečka akčních zaměstnanců (věkově kolem 20ti let), z 90% neumí česky. Najdou vám stůl a hned vnutí jídelní lístek. Malé pivo za 50,- Kč, hamburger s hranolkama 200,- Kč (ostatní hosté, většinou cizinci, ho pojídají příborem). Než začne produkce je možné sledovat výzdobu na stěnách klubu, propocené tenisky Vildy Čoka nebo usmolenou hučku plešatého Hejmy. Během večera kolem stolů proběhnou zaměstnanci snad tisíckrát a pokažné nezapomenou zmapovat množství ve sklenicích a neustále otravovat, zda si něco nedáte (logicky, z něčeho je potřeba kapelu zaplatit). Milejší by však bylo: vstupné, normální ceny nápojů a minimální buzerace.
Zvukově je klub podřadný, prostředí naprosto tuctové, bez nápadu. Jediné zajímavé je zábradlí v 1. patře, složené ze svastik (hákových křížů), hezké spojení s domem, postaveným v roce 1890 pro zámožného žida.
Návštěvu nedoporučuji, není proč. Trapný pokus o luxusní klub, nebo snad restauraci ??? (měli tam raději železářství nechat).
Diskuse
Zas tak tuctové mi to nepřijde, respektive je to tuctově hardrockovské, právě i se zmiňovanou výzdobou. Cross club to není, ale za to je to alespoň 100% bezbariérové. Byl jsem tam jednou a nevím jestli to budu opakovat, ale myslím, že zas tak trapné to není.
A jak určitě Jirka ví, tak svastika zde byla dávno před Hitlerem. Indie je jich plná.
Já mám po 20ti letech valorizací 9 litrů měsíčně, po zaplacení nájmu a léků, mi zbydou dva litry (na jídlo, hadry, náhradní díly na vozík, na auto, na benzín, na vstupy a ostatní) takže si takové experimantování nemohu dovolit. A když někdo napíše to co já, tak tomu budu raději věřit.
A co se týče příspěvku Davida, správně pochopil to s tou svastikou, proto jsem také uvedl datum, že. Jediné, co nechápu já je, že když mu to tam nepřišlo tak špatné, proč závěrem píše, že tam asi znovu nepůjde (když už tam celkem jednou byl)? Také jsem rád, že nám vysvětlil, že to, co hrají Hejma s Čokem je vlastně hardrock :). Měl jsem to spíš za popík. Ale v tom případě tam jejich veteš má co dělat.
Nebojte se použít vrdší slova, když bude každý se vším tak nějak spokojený, nikdy to lepší nebude.
Interiér je typicky hardrockovský, ne že by Čok a Hejma hráli hardrock, ale podobně vypadají interiéry Hard Rock Café po celém světě, tedy já jsem viděl jen ten v NY a v Miami a byla tam výzdoba s Beyonce, což taky není hardrock.
Pokud bych pobíral jen důchod, šel bych na akci raději do Vagonu, jsou tam sice schody, zahuleno a jedinej lepší záchd v backstage, ale alespoň tam mají levný pivo.
Statopramen 11, 32,- Kč
Plzeň 12, 38,- Kč
a např. Rock Cafe (naproti) které je považováno za dražší klub:
Budějovice 12, 33,- Kč
Carlsberg, 35,- Kč
Klub Vagon patří zvukově mezi ty velmi dobré a i interiér je pěkný (jistě, schody jsou ve všech klubech, až asi na 2 vyjímky). Zakouřeno není o nic víc, než v jiných klubech, dokonce bych řekl, že méně než v jiných klubech (jistě, v Hard Rock Cafe byl z ventilace doslova vítr, až si někteří museli obléci. To je však kvůli podávání jídla.). Cenově je Vagon také schodný s ostatními kluby, nejde o nějaký laciňák pro důchodce (chápu ale, že ti z nás, co mohou pracovat a berou pěkný plat, nemají takový přehled o cenách). Jde o starý hudební klub v paláci Metro (kam chodili již naši 80ti letí rodiče), ne jako nějaké Hard Rock Cafe, kde člověk ani neví, kam ho zařadit (ne vše, co pochází z Ameriky je dobré).
Je pravda, že nemám přehled o cenách ve srovnání s jinými kluby, ale rozhodně si nemyslím, že vše co je z USA je dobré :o).
Ale trochu se přeci jen zeptám - píšeš ti co můžou pracovat, z příspěvků Tvých je zjevný, že žiješ jen z důchodu, Ty nemůžeš pracovat? Přišel jsi mi jako šikovnej, soběstačnej kvadrouš.
Pokud je však člověk quadru a musí ve špičkách používat auto, benzín stojí 4 pětky litr, tak mu po odečtení nákladů na dopravu, zbude tak čtyřka. A to nepočítám nečekané události, jako třeba bouračky. Znamená to tedy, lítat každý den, celý rok někam přes celou Prahu do zaměstnání, tam odvádět 100%ní výkon a ve finále mít k důchodu o 4 tisíce víc, takže v mém případě třináct. Přesně tolik stojí nájem v 30 let starém panelákovém bytě na úplné periferii Prahy, 3 1 (54m 2) kde nefungují zásuvky, vypínače a vodovodní baterie si nájemník musí koupit svoje. V menším bytě ve dvou důchodcích a jednom os. asistentovi bydlet nelze.
Takže ani v Praze to není žádný med. Na vesnici sice práce není, ale ceny tam jsou někde jinde (vím, za kolik se dá opít v Praze a třeba Zruči n. Sáz.) a za bydlení (nájem) většina lidí platí prd (jistě, pokud mají svůj barák, no a pokud nemají, tak za stejný byt jako v Praze platí nesrovnatelně méně), takže člověku ten důchod může i stačit..
Pokud však chce mít člověk v Praze rodinu, děti, manželku, tak to měsíčně stojí 35 - 45 litrů, normální provoz, nic extra. Jde o zkušenost stejně starých kolem mě.
Přemýšlím jen, jak se k tomuto tématu teď postavit. Myslím, že cestou vyších dávek pro naší cílovou skupinu už to nepůjde - byli jsme rádi za udržení stávajícího a přehodnocení skupiny našich členů do odpovídající skupiny pro výplatu dávek na osobní asistenci. Dojíždění do práce není pro každého, navíc (jak i Jirkapíše), se to vyplatí až od určitých podmínek. Práce z domova je cesta, ale asi bude často potřebná rekvbalifikace... co teď?
Lidi často píší, že opravdu žijí z důchodu do důchodu. Jsou natšvaní na společnost, ale chtělo by to podněty co s tím? Ö kolik víc mešsičně by lidé potřebovali, aby žili život alespoň srovnatelný s tím před úrazem?
Malý důchod problém je, ale mnohem větší vidím v částce na osobní asistenci. Již jsem chtěl požádat MPSV (a pořádně to rozmazat v tisku, případně se obrátit na mezinárodní soud) o zajištění osobního asistenta za 12000,- Kč. Podmínky jsou následující:
Asistent musí být k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Neexistuje aby byl nemocný, nebo aby někam sám šel. Pindy, typu "musí za sebe sehnat náhradu" jsou úplně mimo. Adekvátní náhrada není a i kdyby, tak nebude zdarma. Příspěvek na dva asistenty nestačí.
Dále musí asistent zvládat: ošetřování proleženin a ostatní zdravotní úkony, WC a vše s tím spojené, řízení auta a jeho opravy (na profi servis důchod nestačí), obsluhu vozíků (mechanických i elektrických) a jejich opravy, manipulaci s vozíčkářem v terénu tak, aby nebyl zraněn a vozík poškozen (schody, kočičí hlavy, nezpevněný terén, atd.). Dále musí umět např. dobře plavat, umět alespoň jeden světový jazyk (kvůli cestám do ciziny), trochu vařit, prát, zvládat práci na PC a mnoho dalšího.
Asistent nemůže založit rodinu a mít děti (nezvládl by současně vše), mít dobře placenou práci a mít normální osobní život. Za to vše dostane 12000,- Kč měsíčně (jen za bydlení z toho dá polovinu). Chtěl bych vidět stát, jak by někoho takového sháněl a zajistil tak to, co je jeho povinnost.. Když jsem kdysi vypočítával, kolik by takový asistent musel měsíčně podle ceníku úkonů mít, tak jsem byl někde na zhruba padesáti. Tolik nikdo nepožaduje (i když práce tomu odpovídá a každý má právo na spravedlivou odměnu za odvedenou práci), normální plat (zhruba těch 25000,- Kč) je však naprostou nutností a dosavadní jednání státu je vyděračské, patrně i trestné (schopný právník by si s žalobou jistě poradil).
Vozíčkářské organizace by v tomto měli více konat, být tvrdší a nebát se ozvat i mezinárodně.
CZEPA, připravte žalobu na stát k mezinárodnímu soudu a požádejte své členy k připojení se k ní.
Nepodléhejme iluzi,že na vesnici, či malém městě je vše levné. Pokud je člověk ve svém, má to jedinou výhodu, Nemůže přijít novodobý kapitalistický domácí a nemůže nikoho vyhodit, ovšem to je jediná velká výhoda.
Nám jen nájem dělá 168.000,- Kč ročně, el, voda, plyn zhruba 35.000,- Kč, za malý panelákový byt bez zahrady a garáže. A to vše každý rok, za 10 let to máš jen náklady na bydlení 2 miliony. Jistě vidíš, že to nelze porovnávat. A
Nám jen nájem dělá 168.000,- Kč ročně, el, voda, plyn zhruba 35.000,- Kč, za malý panelákový byt bez zahrady a garáže. A to vše každý rok, za 10 let to máš jen náklady na bydlení 2 miliony. Jistě vidíš, že to nelze porovnávat. A