Přidej
příběh
2021-12-22-15_24_01-actreennoviny_1_2021_20_08_2021_press.pdf-adobe-acrobat-reader-dc-32-bit.png
22.12.2021 | Celá ČR | B. Braun Medical s.r.o. | 3

Péči v ambulanci B. Braun bych nevyměnil za nic na světě!

Urologické potíže trápí celosvětově mnohem větší množství lidí, než by se mohlo zdát. Týkají se lidí různého věku i pohlaví a různých zdravotních stavů. Při tak citlivém tématu, jako jsou urologické potíže, je přitom naprostým základem péče vstřícný a pozitivní přístup. Své o tom ví Petr Očásek, pravidelný pacient pražské urologické a nutriční ambulance B. Braun Dialog na Bulovce.

Petr má po autonehodě porušenou míchu a je ochrnutý od prsou dolů. To znamená, že ho trápí také nefunkční močový měchýř. V počátcích měl problém najít komplexní a hlavně lidsky přívětivou péči: „Předtím, než jsem začal chodit do ambulance B. Braun, jsem měl soukromého urologa. Jeho lékařský, ale i lidský přístup byl pro mě ovšem neakceptovatelný. Nepříjemná byla dokonce také jeho sestra. Chodil jsem zkrátka do ordinace, kde byli všichni naštvaní a protivní. Kromě toho bylo leckdy nemyslitelné jen se do ordinace dovolat. Už jsem v tom nechtěl pokračovat.“

Urologická ambulance fungující pod značkou B. Braun poskytuje svým pacientům komplexní péči a je vybavena moderními přístroji. Řeší nejen akutní obtíže (bolestivé močení, pálení či řezání při močení, častější močení, bolesti v oblasti ledvin apod.), ale rovněž potíže chronických pacientů (pravidelné kontroly u chronických onemocnění prostaty, ledvin, močového měchýře, únik moči, poruchy erekce). Současně se díky specializované poradně zaměřuje na péči o pacienty s urostomií nebo o pacienty s permanentním močovým katétrem. Ambulance mají návaznost na renomovaná lokální lůžková zařízení, kde se uskutečňují případná operační řešení urologických onemocnění.

Petr Očásek si služby urologie v B. Braun nemůže vynachválit a stejně tak i služby nutriční poradny. Po tom, co zažil v předchozí urologické ordinaci, se v ambulanci B. Braun cítí skvěle: „Naštěstí mám spoustu zkušenějších přátel, kteří jsou také na vozíku, a v Centru Paraple, kam docházím, mi B. Braun doporučili. Když jsem se v listopadu 2020 vrátil z rehabilitace v Kladrubech, už jsem neváhal a v podstatě od konce loňského roku jsem v péči B. Braun. Ten rozdíl v komunikaci a přístupu je diametrální. Úžasná paní doktorka, úžasná sestra, všichni vstřícní s chutí naslouchat problémům a pomoci. Pokud potřebuji poradit, můžu využít i telefonickou konzultaci a vždy se mi dostalo odpovědi a milého přijetí. Neměnil bych.“

Vzhledem k typu postižení se nedokáže Petr Očásek přirozeně vyprazdňovat a je nucen se cévkovat. Takzvaná intermitentní katetrizace je pravidelné opakované cévkování, které slouží k vyprazdňování močového měchýře, pociťujete-li potřebu se vymočit. Cévka (močový katétr) se zavádí močovou trubicí do močového měchýře v pravidelných intervalech. Edukaci v autocévkování tak, aby pan Očásek vše zvládal sám a bez cizí pomoci, mu rovněž zajistila urologická ambulance B. Braun a Petr zároveň používá močové katétry od této společnosti.

Do urologické ambulance dochází každé tři měsíce na testy močového měchýře a také proto, aby byl pravidelně monitorován a kontrolován. „Řada mých přátel, kteří jsou stejně jako já upoutaní na vozík, má potíže s častými a opakovanými záněty močového měchýře. Já musím zaťukat, zatím jsem tento problém neměl. Každé tři měsíce obdržím sadu katétrů hrazených pojišťovnou. Ty od B. Braun mi plně vyhovují.“

Preskripce katétrů je pojišťovnou stanovena na 210 kusů za měsíc a nepodléhá schvalování revizním lékařem. Na druhou stranu podle zkušenosti většiny pacientů, kterých se katetrizace týká, je tato preskripce nesprávná. Nejsou v ní zohledněny situace a stavy pacienta, kdy musí denně spotřebovat vyšší množství cévek, než mu dovoluje předpis pojišťovny. Jedná se například o dobu, kdy je pacient nachlazený, má výrazně vyšší denní příjem tekutin, a tím pádem i větší spotřebu cévek.

Součástí Pavilonu B. Braun Dialog na pražské Bulovce je rovněž nutriční poradna, kterou Petr Očásek pravidelně navštěvuje. Dostává se mu v ní nutriční terapie a poradenství v oblasti výživy. „Od mala jsem byl hodně hubený a s váhou jsem měl vždycky problém. Ten se stal ovšem závažnějším ve chvíli, kdy jsem se po autonehodě dostal na vozík. Nejenže jsem nepřibíral, ale hubnul jsem a bylo to zlé. Díky skvělé péči odborníků z nutriční ambulance B. Braun jsem však začal přibírat na váze.

Pravidelně do ambulance docházím, dostávám různé podpůrné výživové prostředky, nutriční nápoje apod. Váha jde nahoru velmi pomalu, ale každé tři měsíce, co jsem monitorován, něco málo přiberu, a to je podstatné,“ vysvětluje. Výhodou je také skutečnost, že obě ambulance, jak urologická, tak i nutriční, jsou v podstatě pod jednou střechou. To pacientovi nabízí možnost domlouvat si návštěvy na stejný termín a nemuset navštěvovat zdravotnické zařízení v různých časech opakovaně.

Lidský přístup k lidem s vážným onemocněním nebo k pacientům s následky po nehodě je podstatnou součástí zdravotnické práce. Pan Očásek věří, že měl v tomto ohledu velké štěstí, že se dostal do rukou personálu v ambulancích B. Braun. Vzhledem k jeho předešlé zkušenosti měl a má možnost srovnání, a jak sám říká, B. Braun by nevyměnil za nic na světě. Neváhejte se na B. Braun ambulance obrátit i vy!

Diskuse

lukynecek.7 | 27.12.2021 12:05

Pražané ty se mají, ti mají v Praze vše. My, co bydlíme daleko od Prahy v malém městě a nesnášíme cestování, si musíme umět poradit sami.

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA | 3.1.2022 10:12

Odborné ambulance společnosti BBraun jsou i v jiných městech než jen v Praze:
- urologické ambulance: Brno, Plzeň, Tábor, Olomouc, Litoměřice, Litvínov, Nový Bor, Šternberk
- poradny pro hojení ran: Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Olomouc
- chirurgické ambulance: Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Olomouc

Více informací: https://www.bbraun.cz/cs/spolecnost/b-braun-avitum/odborne-ambulance.html#

Jitka Křížková | 3.1.2022 21:25

Přidávám také velkou chválu, poděkování, spokojenost s B-Braun ordinací, přístupem paní dr. a sestřičky k pacientům, resp.já jsem strašně spokojená a jsem ráda, že sem mohu jezdit. Vozí mne na kontroly dcera, jsem na vozíčku, z Lysé n/L., a přes Prahu se "bojím" sama autem na pouze ruční řízení. Tak snad to půjde i dál, nikam jinam už nechci.

 

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png