Přidej
příběh
foto k článku
10.4.2012 | Hlavní město Praha | Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA | 7

Rock Café - music club

Kam v Praze za muzikou?

Bariérové hudební kluby v Praze jsme oslovili s otázkou na bezplatné vstupné pro doprovod vozíčkářů. Zde odpověď z Rock Café:

 

Ano, náš klub umožňuje již dlouhodbě volný vstup i průvodci zdravotně těžce postiženého.

Přeji hezký den,

Lukáš Růžek
ředitel
Rock Café - Vaše třetí ucho
Národní 20 Praha 1
www.rockcafe.cz

Diskuse

| 10.4.2012 11:45
Přístup vedení klubu chválihodný, nicméně naprosto nutný.
Ve "starém" Rock Cafe byla hudební produkce po zhruba 8 schodech, což šlo. Nyní je v tom nejhlubším podzemí a schodů je jak naseto. I dva asistenti mají co dělat. Nedoporučuji.
David Lukeš | 10.4.2012 20:32
Salmon má pravdu - chybí tady třeba Matrix, Roxy, Cross - sice jsou všude schody, ale široké a celkem se to dá. Navíc je i spousta bezbariérových míst, např. Malostranská beseda.
| 11.4.2012 8:36
Klubů bylo osloveno pouze pár a jednotlivá vyjádření jsou jistě dobrá, situaci s osobními asistenty to však moc neřeší. Stačí aby byla u dveří nepoučená gorila a je všechno jinak (např. klub XT3).
Ano, beseda je přístupná až nyní, po rekonstrukci. Bohužel se tam nějak určité koncerty od té doby nepořádají. Jiný klub bezbariérový však neznám, snad jen Motoráj.
| 11.4.2012 17:37
A Lukeši, nezlob se na mě, ale jak můžeš napsat, že je sposta bezbariérových míst (klubů), když to není pravda?
David Lukeš | 15.4.2012 16:51
Sorry Jirko. Spousta jsem přehnal, je jich pořád výrazná menšina. Např. Abaton (má přístup ze zadní části, po betonovém strmém nájezdu) a výtah (nákladní) co jezdí do každého patra. Nákladní výtah jezdí i v Matrixu, ale je dobré si to zjistit dopředu. Bezbariérový je např. taky Duplex a Solidní nejistota (pouze schod u vchodu, do které pomůže ochranka a mají i bezbariérové toalety), i když hudebně to není zrovna mé gusto a pak různé jazzové kluby na Praze 1. Navíc např. velké párty pořádané v halách, či na Výstavišti či ve Veletržním paláci jsou bezbariérová téměř vždy. Asi by se hodil detailnější výčet klubů s přístupem i informacemi o vstupném.
| 16.4.2012 10:26
Nákladní výtahy jsou jistá řešení, kdo však ponese odpovědnost za případná zranění?
Do Abatonu nechodíme, hrajou se tam sr.... Matrix je stará zeleninová tržnice, nákladní výtah nejede vždy a nesvítí v něm ani světlo. Posledně v něm tak hrkalo, že jsem čekal, kdy se uthrne. Duplex není klub ale spíš předražená discotéka. Pokud je něco na Výstavišti (dříve Park kultury a oddechu Julia Fučíka) tak nejde o klub, koncert je tam tak jednou za rok, třeba součástí nějaké výstavy (Motocykl aj.) a jistě víš, jaký je tam terén z kostek a jak dobře se tam parkuje.
Jistě, nějaké minikluby kde se hraje pouze jazz se občas třeba v Pařížské najdou. To samé, když kapela zahraje třeba v nějaké staré čtyčce, které jsou většinou bezbariérové. Na tom ale není možné stavět.
Realitou je, že žádný z velkých klubů v Praze není bezbariérový a po dvaceti letech od revoluce je jen beseda dost málo. Po klubech se pohybuji více jak 25 let, dříve každý den, nyní minimálně jednou týdně, takže moc dobře vím, o čem mluvím.
| 16.4.2012 10:53
Jo a k tomu vstupnému, věkšina klubů, pokud není mimo produkci zavřená, má nulové vstupné. K sezení na baru také není nutné. Koncerty se pohybují od nějakých 150,- Kč třeba po 3000,- Kč. Při dnešních cenách benzínu je i 150,- Kč za os. asistenta hodně.
Přidej komentář
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png
banner-handy.jpg