Přidej
příběh
foto k článku
10.4.2012 | Hlavní město Praha | Hana Sixtová | 7

Vagón - music club

Kam v Praze za muzikou?

Bariérové hudební kluby v Praze jsme oslovili s otázkou na bezplatné vstupné pro doprovod vozíčkářů. Zde odpověď z klubu Vagón:

 

Dobrý den,

samozřejmě ano.
 
V současném okamžiku je to tak, že to necháváme na návštěvnících, pokud vytáhne peněženku a chce zaplatit tak mu v tom nebráníme, dost paraplegiků chce aby s nimi bylo zacházeno úplně stejně jako když nebyli upoutáni na vozík, takže při našem rychlém gestu volného vstupu došlo i k uražení návštěvníka.
 
Postupujeme příklad od příkladu, je to dost citlivé, takže když zveřejníte tuto informaci, tak nám jen ubude leckdy rozpačitých chvil ("urazím či neurazím")
Napište také, že po 20:00 je možno využít k snesení vozíku pomoci jednoho člena ochranky.

 

 

Ondřej Volek

 

Vagón Music Club & Pub

Palác Metro

Národní 25

Praha 1

www.vagon.cz

 


 


 

Diskuse

| 10.4.2012 11:41
Přístup vedení klubu chválihodný. Neznám však nikoho na vozíku, komu by volný vstup vadil.
Potěšila by třeba něco jako důchodcovská sleva v řádu procent, ale není nutná. Důležité je, aby nemusel platit doprovod (osobní asistent).
Nyní k samotnému vstupu: schodů je dost, jsou sice dost čiroké a málo strmé, k vytažení vozíčkáře z klubu jsou však potřeba pomocníci spíše dva. Jinak klub pěkný, mohu doporučit.
Jiří Čeloud | 10.4.2012 11:47
tyhle informace jsou k nezaplacení, díky za ně !!!

líbí se mi i to, co napsal pan Volek. Je dobrý znát osobní pohled té druhé strany.
Jiří Čeloud | 10.4.2012 11:52
bylo by ještě supr, kdyby jsi napsal, jak to kde je s wc ;)
| 10.4.2012 11:58
Omlouvám se, ale WC jsem nezkoušel, většinou je však nepoužitelné, takže se raději nenalejvám. Jediné o kterém jsem mluvil s majitelem a kasal se, že je pro vozíky ok, bylo v novém Bunkru.
Jiří Čeloud | 10.4.2012 12:03
ok, díky..
David Lukeš | 10.4.2012 20:39
Byl jsem tam několikrát a vždy mi někdo pomohl, na záchod jsou šedesátky, ale jednou mě na záchod pustili do back stage, kde mě pomohli kluci s kapely (byli to E!Ečka). Starý braši nás pak i tahali po schodech nahoru - byl jsem tam se dvěma vozejčkářema z Kanady, pro které to byl úžasný zážitek. Nikdy nezažili tak zahulenej klub a ani, že by je pak headliner tahal po schodech domů. Mimo E!E hrál ještě Záviš, což byl trochu překladatelský oříšek :o). Každopádně na dobrej bigbít, či oldschool punk proč ne. Punk je možný slyšet ještě v Modrý vopici, je tam jeden schod.
| 11.4.2012 9:04
Ano vopice je celkem dobrá, na dřevák, jeden větší schod. Trochu problém je s parkováním a strmým sjezdem do areálu. Poslední dobou vyšší vstupné než bývalo a určité koncerty se tam přestaly pořádat. To bych spíš doporučil Motoráj, který je kousek dál a je plně bezbariérový.
Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg