Přidej
příběh
heroine.cz
13.9.2021 | Celá ČR | redaktorka, VOZEJKOV

Výjimečná žena Alena Jančíková

Osm úžasných, obdivuhodných a inspirativních žen nominovali čtenáři do prvního ročníku projektu Moje Heroine. A jednou z těchto žen je také Alena Jančíková, ředitelka asociace CZEPA.

Výjimečné ženy: Moje Heroine 2021

Magazín Heroine představuje alternativu k českým ženským online magazínům. Heroine, to jsou nové perspektivy, inteligentní zábava, od žen pro ženy.

První ročník projektu Moje Heroine je o ženách, které mají odvahu měnit svět kolem sebe, odhodlání pomáhat potřebným a sílu postavit se nespravedlnosti. Všechny jsou skutečnými hrdinkami a každá z nich si zaslouží být na obálce Heroine. Dávají ostatním sílu, poskytují podporu v nouzi, rvou se za slabší, bojují za napravení bezpráví a ani těžké životní zkoušky je nezlomily. Jednou z takových žen je Alena Jančíková. 

Ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková je po úraze na vozíku. Svým aktivním životem se ale vzpírá obecným představám o tom, co člověk s hendikepem zvládne a co už ne. Projekty, které v asociaci realizuje, vycházejí z jejích vlastních zkušeností. Aby lidé na vozíku vyzkoušeli nejen práci za počítačem, ale mohli se i starat o obchod a komunikovat s veřejností, spustila Hvězdný bazar. Aplikace VozejkMap zase mapuje bezbariérová místa v Česku. A je toho mnohem víc. Alena Jančíková inspiruje nejen svým přístupem k životu s postižením, ale i otevřeností, s jakou o něm mluví. 

Více o ženách z prvního ročníku projektu Moje Heroine najdete v tištěné Heroine 5/2021 i na Heroine.cz

Zdroj: www.heroine.cz

Foto: www.heroine.cz


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png