Přidej
příběh
Jimmy V Awards
Jimmy V Awards
Jimmy V Awards
8.7.2019 | Lenka Bartoníčková

Vytrvalý trenér Rob Mendez získává letošní Jimmy V Award

ani syndrom Tetra-amelia ho nezastavil...

Vysokoškolský fotbalový trenér Rob Mendez se narodil se vzácným onemocněním zvaným Syndrom Tetra-amelia.  Syndrom Tetra-amelia je charakterizován úplnou absencí všech čtyř končetin.

Rob tak pochopitelně nebyl schopný hrát sám fotbal, a i přesto se u něj vyvinula vášeň pro sport. Učil se základy fotbalu tím, že hrál videohry a sledoval zápasy. Již během prvního ročníku na střední škole se stal manažerem fotbalového týmu.

A navzdory svému hendikepu se dokázal stát hlavním trenérem juniorského družstva na univerzitě v Prospect High School v Saratogě v Kalifornii poté, co strávil 12 sezón jako asistent trenéra.

A jak vlastně trénuje, ptáte se? Kreslí diagramy, používá stylus a smartphone, při kreslení manévruje ústy, to vše s vášní a nadšením, s duchem, který zdánlivě zdvihne všechny kolem sebe – hráče, trenéry, fanoušky, vrstevníky a rodinu. 

"Robův celý život ztělesňuje slovo vytrvalost," řekl v tiskové zprávě prezident ESPN Jimmy Pitaro. "Od narození překonává všechny možné překážky, které si zdravý člověk neumí ani představit. Přesto jeho odhodlání následovat svůj sen o koučování inspirovalo mnoho lidí."

Oznámení, že Mendez získává ocenění "Jimmy V Award" za svoji vytrvalost, bylo oznámeno 18. června ve videu zveřejněném ESPN.

Co znamená zkratka ESPN?

Entertainment and Sports Programming Networks je globální sportovní kabelová televizní stanice, založena v roce 1979 v USA. ESPN vysílá sporty především zUSA, jako např.  MLB, NBA, NCAA, NHL a další.

Je také někdy nazývána jako svatý grál mezi sportovními stanicemi.

ESPN každoročně vyhlašuje tzv. Excellence in Sports Performance Yearly Award již od roku 1983. Jde o ocenění za vynikající výsledky a úspěchy ve sportovních výkonech.


Související

Přidej komentář