Přidej
aktualitu
foto k článku
Trojka
Večeře na terase
Venda se musel občas protáhnout
Vendelínek krmí kozu
Zastávka na pouti v Dunajovicích
15.7.2012 | Jihočeský kraj | David Lukeš | 2

Schwarzenberský seník - ubytování v Třeboni

Dovolená v bezbariérovém ubytování v Třeboni.

Koncem května jsme vyrazili na naší klasickou zahajovací handbike dovolenou s Vendelínkem a Terezkou do Třeboně. Loni jsme byli ubytování v Motelu U Voka a před třemi lety v Lutové v penzionu Vyhlídka. Obě možnosti ubytováni sice nejsou žádný luxus, ale jsou dostatečně bezbariérová. Penzion Vyhlídka poskytuje navíc pěknou zahradu a možnost ubytování i v chalupě Rosnička, která leží na návsi, před nepříjemným stoupáním k Vyhlídce. Motel U Voka nabízí navíc možnost stravování, i když je rozhodně lepší jíst někde jinde. 

 

Schwarzenberský seník je nově rekonstruovaná budova, která poskytuje ubytování v několika sektorech. Jeden sektor nabízí i bezbariérový apartmán - ložnice, koupelna a obytná místnost (s televizí, mikrovlnkou, dřezem) a přes chodbu větší společenskou místnost, kde si můžete i uvařit. Vše je nové, pěkně zpracované s dostatkem vybavení. Z ložnice se také dostanete na terasu, kde máte posezení. Nevýhodou je vyšší schůdek na terasu, který však zdatnější vozíčkář překoná i bez pomoci. Koupelna je řešena trochu nešťasně. Je sice prostorná, ale lišty pro posuvné sklo jsou vysoké (přejet se dá) a sklo trochu překáží při přesunu na toaletu. Sklopné sedátko je tvrdé, nejspíš železné a po přesednutí se opřete o háček na držení sedátka. 

 

Kola můžete uložit do kolárny, prostorná i pro handbike, parkování na parkovišti za závorou. Po náplavce se dostanete za pár minut do centra Třeboně a cestu zvládne i kvadruplegik. V případě procházky po dešti lze do Třeboně jít po silnici, ale jde o docela frekventovanou cestu. Seník je ideální svou polohou pro výlety na kole na všechny strany a to i pro ty, co rádi jezdí mimo hlavní silnice. 

 

Schwarzenberský seník najdete i na Facebooku. Bohužel do areálu nesmí psi (což asi neplatí pro asistenční) a ubytování není zrovna nejlevnější - i s poplatky počítejte okolo 500 Kč za noc. Více o cenách zde

 

Úžasný gurmánský zážitek zažijete v restauracích Šupina a Šupinka. Obě bezbariérová. Jako tip pro zastávku na oběd na kole doporučuji zastávku v Nové Hlíně.  

 

Zajímavý je (hlavně pro děti) návštěva parku exotických zvířat v Dvorci. Původně jsme jeli do malé ZOO, kde si můžete nakrmit domácí zvířata a překvapili nás bílí tygři, lvi, medvědi a opice. 

Diskuse

Jiří Čeloud | 15.7.2012 20:28
hodnotná informace a pěkný tip na (aktivní) dovolenou..
Pavel Král | 16.7.2012 8:49
cool článek!
Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg