Přidej
aktualitu
light-bulb-376926_960_720.webp
8.9.2022 | Celá ČR | Ida Juřicová | 2

Tarif od ČEZ: Elektřina pro ZTP

Ceny elektřiny opět rostou a za chvíli nastane topná sezóna. Po oznámení mého stávajícího dodavatele o zvýšení ceny od 1.10.2022 jsem se rozhodla odejít. Ve srovnávači cen energií vycházel nejlépe tarif od ČEZu: nabízí tarif  pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P nebo pro osobu, která žije ve společné domácnosti s držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P a přijímá je jako nové zákazníky. Vše lze vyřídit po telefonu a e-mailu bez nutnosti dojít na pobočku. 

Osobní zkušenost: při telefonátu na zákaznickou linku ČEZu jsem jejich pracovnici sdělila svou žádost přejít k nim s tím, že jsem držitelkou průkazky ZTP/P. Paní mi ochotně řekla cenu za kWh při nahlášení distribuční sazby. Poradila mi s ukončením smlouvy u stávajícího dodavatele a zadala si do registru mé údaje. Jakmile mi do mailu přišlo potvrzení o ukončení u stávajícího dodavatele, přeposlala jsem to na ČEZ i se skenem průkazky ZTP/P. Následně mi přišla do mailu k podepsání smlouva a plná moc k zastupování při ukončení a přechodu k ČEZu. To lze podepsat elektronicky nebo klasicky, pak naskenovat a opět poslat zpět.

Odkaz na ceník, který je stále aktuální:

https://www.cez.cz/edee/content/file/produkty-a-sluzby/obcane-a-domacnosti/elektrina-2021/moo/web_new-cenik_elektrina-pro-ztp_moo_102021_cezdi.pdf

Diskuse

redakce VOZEJKOV | 9.9.2022 5:24

Děkuji za příspěvek. Jen dva technické dotazy:

1. Ceník je stále aktuální?

2. Jak je to s fixací stávajících cen v nové smlouvě?

Případně klidně editujte článek, čtenáře by možná zajímala i Vaše osobní zkušenost s "přestupem".

Za Vozejkov Jan Spěváček

Ida Juřicová | 9.9.2022 9:49

Článek jsem doplnila. Fixaci cen zjistím.

I.J.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg