Přidej
aktualitu
foto k článku
22.6.2022 | Celá ČR | Pavel Mráz, S handicapem na cestách, z. s. | 4

Cestování na vozíku bezbariérovým obytným vozem

Náš dobrovolný spolek nabízí pronájem bezbariérového obytného vozu s
cenovým zvýhodněním pro ZTP/P.

Když se člověk čirou náhodou ocitne na vozíku, řeší spoustu nových výzev. Nechci zde rozebírat překážky, číhající za každým rohem, sotva otočíte kolečky. Ale když máte to štěstí a máte rodinu nebo přátele, se kterými rádi trávíte svůj volný čas, možná byste společně rádi vyrazili i někam do světa.

Pokud jste však někdy řešili, čím a kam, brzy jste zjistili, že Vaše možnosti jsou velmi, velmi omezené. Hromadná doprava – ať už letadlo, vlak, nebo autobus – nepadá moc v úvahu. Takže auto vypadá jako dobrá volba, ale kam? Najít nějaké vhodné místo na přespání, bez ohledu na lokalitu, může někdy připomínat spíš přípravu podkladů na nějakou diplomovou práci, než pohodové rozhlížení ve stylu: Kam si tak letos vyrazíme?

Cestování obytným vozem odpovídá na obě otázky najednou. Navíc nejste vázáni časem ani místem, můžete jezdit svobodně, kam Vás napadne, nebo zůstat na jednom místě několik dní, jak dlouho chcete. Můžete mít dovolenou pečlivě naplánovanou, nebo měnit plány ze dne na den, podle aktuální situace, protože nikdy předem nevíte, co Vás čeká. Jak se někdy říká: i cesta může být cíl.

Navíc tento druh cestování získává v poslední době na oblibě všeobecně a zázemí pro cestovatele vzniká na mnoha nových místech. Pravda, ani ta nejsou vždy zcela bez bariér, ale stále máte s sebou náš vůz s vlastním zázemím.

Všechny podrobnosti najdete na našem webu: https://voziknacestach.cz/

Diskuse

Alena Jančíková, ředitelka CZEPA | 24.6.2022 15:25

Dobrý den, super projekt. Můžete prosím přidat více fotografií z interiéru a ručního řízení? 

Pavel Mráz, S handicapem na cestách, z. s. | 25.6.2022 14:52

Dobrý den,

děkujeme za pochvalnou reakci. Jestli myslíte galerii na našem webu, snažili jsme se nafotit všechno, co nám přišlo důležité. Ale je pravda, že ruční řízení je tam jenom jednou, pokusíme se to napravit :)

Díky, Pavel Mráz

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg