Přidej
aktualitu
foto k článku
5.12.2018 | Celá ČR | Vozejkov | 1

Nový VozejkMap je na světě

Aplikace učí vozíčkáře postavit se na vlastní nohy.

 

V úterý 4.12. 2018 byla spuštěna inovovaná verze mobilní a webové aplikace VozejkMap. Aplikace je projektem České asociace paraplegiků – CZEPA, z.s. a klade si ambiciózní cíl - maximálně osvobodit lidi na vozíku od pomoci druhých. Nabízí mapu, navigaci a informace o bezbariérových místech v celé ČR i v zahraničí.

 

Uživatelé aplikace mají nově možnost označit místa jako oblíbená a seznam oblíbených míst aktualizovat a doplňovat, např. psát komentáře k navštíveným lokacím a umožnit tak doporučení pro ostatní. Uživatelsky velmi přívětivá je také funkce zobrazení a vložení trasy, která rozšiřuje původní možnost, kdy se v aplikaci zobrazovaly pouze objekty. Uživatelé si tak naplánují cestu a budou kompletně informováni o tom, kde se ubytovat, najít WC nebo centra volnočasových aktivit.  V neposlední řadě také vyhledávání dle lokalit i obsahu míst.

 

„VozejkMap nyní dosahuje počtu bezmála 13 000 vložených míst a využije jej až 1500 uživatelů měsíčně. Od inovace aplikace si slibujeme jednak rozšíření aktivních uživatelů na vozíku, ale také její využití pro seniory a rodiny s kočárkem, pro které jsou bezbariérově uzpůsobená místa podobnou úlevou jako pro lidi na vozíku“ říká Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků - CZEPA. 

 

Aplikace má nově také jedinečné komerční využití. Provozovatelé bezbariérových objektů mají příležitost vytvořit pro svá místa profil s bohatým obsahem o dané lokalitě – vložit videa, odkazy ze sociálních sítí, fotogalerii, úvodní fotku, strukturu textů, komentáře uživatelů nebo link s odkazem do jiné části internetu. Celou bezbariérovou mapu s trasou do určené lokace lze také umístit na vybraný externí web a propojit tak s VozejkMap.

 

Aplikace původně vznikla s podporou Nadace Vodafone. Ta ji také zařadila do startupového programu Laboratoř Nadace Vodafone, který se zaměřuje na podporu inovativních ICT projektů se sociálním dopadem a nyní v rámci grantového programu Technologie pro společnost podpořila tuto revoluční inovaci. Zdravotně znevýhodněné občany podporuje také společnost Vodafone Česká republika, která pro ně dnes spouští nabídku dvou zvýhodněných tarifů.

 

Inovaci bylo možné zrealizovat také díky finančnímu daru  společnosti ŠKODA AUTO a.s, která je stálým partnerem projektu VozejkMap od roku 2013, a která zároveň dlouhodobě podporuje mobilitu hendikepovaných v programu Škoda Handy a  nově v programu Škoda Neřídit.

 

Technologický vývoj v rámci inovace aplikace zajistila společnost COEX, s.r.o.

 

 

Už jste viděli nový VozejkMap - Svoboda pohybu na vozíku?

 

Diskuse

Drahoš | 6.12.2018 19:39

A zařídil již konečně někdo aby byly nutné kolaudační řízení na tzv. bezbariérové nájezdy na chodníky? Tak aby splňovaly zákonné normy a byly použitelné. Zatím je to takový klasický český bordel.

 

Tím všechno začíná a sebelepší vozejkmap je k ničemu, musí se postupovat od základů. A to ani nemluvím o tom, že když je na vozejkmap uvedeno cokoli bezbariérové, tak stačí "praská voda"  vše se rozkope a po opravě je bezbariérovost ta tam.

Přidej komentář