Přidej
aktualitu
foto k článku
24.7.2012 | Hlavní město Praha | David Lukeš | 2

Tak chutná Amerika

Hard Rock Cafe Prague je hezká bezbariérová restaurace v centru Prahy s americkým servisem od vstupu až k odchodu.

Hard Rock Cafe Prague se nachází v Domě u Rotta na Starém městě - konkrétně Malé náměstí 3, kousek od Staroměstské radnice. Železář Rott by se asi divil, co se z jeho obchoďáku stalo a že je to teď stánek obžerství a veselení.

 

K Domu u Rotta se dostanete bezbariérově z Václavského náměstí, Národní třídy, nebo Staroměstského náměstí. Vždy se jedná o příjemnou procházku Starým městem, která je pouze místy komplikovaná kostkami. V okolí je dostatek vyhrazených míst.

Samotný Dům u Rotta má několik pater různě zdobených ve stylu celé skupiny podniků Hard Rock, tedy každé patro je plné originálů desek, hudebních nástrojů, či kusů oblečení známých hvězd a to nejen rockových. Do každého patra jede výtah a na každém patře mají bezbariérové toalety. Menu je klasické hardrockovské. Tedy zejména hamburgery, sendviče a steaky.

 

Šli jsme vyzkoušet hlavě steak a hamburger, protože jestli něco za louží umí, tak jsou to právě steaky, hamburgery, hranolky a Ceaser salát. Naše objednávka zahrnovala jeden hamburger vybavený dle mého výběru, jeden sirloin steak, malý Ceasar salát, pivo plzeňské a voda. Vše jsme měli opravdu během minutky a starali se o nás po klasicky americkém až trochu vlezlém stylu. Kdybychom neseděli u pití, mohli jsme večeři klidně stihnout i do půl hodiny. Na závěr jsme ještě dostali doporučení navštívit Hard Rock obchod v přízemí pro zhlédnutí limitované kolekce. Docela se to hodilo, alespoň jsem pořídil Jimi Hendrix Hard Rock triko pro kamaráda k narozeninám.

Hard Rock mě nezklamal, ale ani nepřekvapil. Interiér je hezký, čistý, obsluha milá, vstřícná a občas pouze anglicky mluvící. Zkrátka stejné jako v USA. Celkem jsme utratili za jídlo okolo 900 korun. Viděl jsem i různé slevové možnosti na různých portálech slevám určených.

 

Hamburger byl dobrý, ale stejně dobrý jsem jedl i v Bílé vráně na Žižkově (kam ale bohužel vedou dva schůdky). Steak bych si představoval lepší, např. jako v restauraci Čestr v budově bývalého Federálního národního shromáždění nad Václavákem. Ceasar salát byl hodně česnekový, ale za to hranolky byly asi ty nejlepší, co jsem v ČR jedl.

 

Pokud chcete ochutnat „Ameriku“, tak to za to stojí, zejména pokud se vám podaří sehnat nějaká sleva. Další možnost je návštěva restaurací TGI Fridays

Diskuse

BOrej | 25.7.2012 14:41
Cena opravdu lidová,kolik vás bylo v tom podniku?Asi jsem z laciného kraje..
David Lukeš | 26.7.2012 13:16
Je to hodně, proton píši, že je dobré sledovat slevy. Ona Praha je celkově dost drahá na stravování v restauracích. Píši to jako tip na něco výjimečného ne na pravidelné stravování. Žijeme přeci jen jednou.
Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_4.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg