Přidej
aktualitu
chodnik1.jpeg
chodnik2.jpeg
11.1.2021 | Jihočeský kraj | lukynecek.7 | 1

Chodník v Nemocnici Strakonice

Musím se s vámi podělit o to, jak se v roce 2020 dělal chodník ve strakonické nemocnici.

Na podzim roku 2020 se v Nemocnici Strakonice, a.s., která patří do holdingu Jihočeské nemocnice, a.s. budovalo nové parkoviště za pavilonem NORD. Na příjezdovou komunikaci k tomuto parkovišti byl napojený chodník, který má vysoký obrubník. Naopak protilehlý obrubník, za kterým již nic není je snížený (viz. foto). To je jako v Kocourkově, co?

V pavilonu, u kterého je tento chodník mimo jiné sídlí dětské a rehabilitační oddělení - tzn. že se zde pohybují rodiče s kočárky a vozíčkáři, kteří nemají jinou možnost než jet po silnici, což zrovna není nejbezpečnější. Někteří řidičí jen kroutí nechápavě hlavou proč jezdí po silnici, když vedle je chodník.

Dnes se všude snaží budovat bezbariérové chodníky - pouze strakonická nemocnice jde proti proudu. Zajímalo by mě jestli takový chodník musí mít snížený obrubník a zda musí být zkolaudovaný.

Diskuse

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA | 14.1.2021 9:15

Vyhláška č. 268/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb v § 4 uvádí:

Chodníky, nástupiště veřejné dopravy, úrovňové i mimoúrovňové přechody, chodníky v sadech i parcích a ostatní pochozí plochy musí umožňovat samostatný, bezpečný, snadný a plynulý pohyb osobám s omezenou schopností pohybu nebo orientace a jejich míjení s ostatními chodci. Požadavky na technické řešení jsou uvedeny v přílohách č. 1 a 2 k této vyhlášce.

Doporučuji, abyste svou zkušenost a fotodokumentaci z místa zaslal vedení nemocnice s žádostí o nápravu. Věřím, že se Vám k podání vyjádří a zjednají nápravu. Pokud byste byl odmítnut, ozvěte se (sixtova@czepa.cz).

Bc. Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA

Přidej komentář
www.actreen.cz
baner-skoda-neridit_550x160-1.png