Přidej
aktualitu
foto k článku
18.4.2012 | Celá ČR | CZEPA | 3

IDOS.cz umí najít spoje pro vozíčkáře

IDOS.cz zařadil mezi své nové funkce možnost vyhledání spojů pro vozíčkáře

IDOS.cz zařadil mezi své nové funkce, mimojiné, možnost vyhledání spojů pro vozíčkáře.

 

Funguje to velmi jednoduše, jděte na http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/,  klikněte na ROZŠÍŘENÉ ZADÁNÍ, pak na PARAMETRY SPOJENÍ, poté na DALŠÍ PARAMETRY a tam jen zaškrtněte SPOJENÍ PRO CESTUJÍCÍ NA VOZÍKU.

 

No, a pak nám dejte vědět, jak to IDOSU funguje v praxi :-)

Diskuse

Jura | 21.4.2012 0:19
Tak tak jednoduché to asi nebude - já tam nenašel ani ty parametry spojení, natož další parametry. Vše zůstalo při starém - jako obvykle si potřebné informace zjistím telefonicky.
Jiří Čeloud | 21.4.2012 0:57
parametry spojení jsou v "rozšířené zadání",.. Praktické zkušenosti nad zlato, proto je tu diskuze, abychom se ke všemu na oko skvělému vyjádřili. V nejlepším případě doplnili info, ať mají ostatní o trochu stresu méně...
Jura | 21.4.2012 23:23
Děkuji za radu, kolego Čeloude. Já v tom odkazu noci proklikal vše, včetně reklamy, a nic. Toho rozšířeného zadání jsem si buď kvůli ospalosti nevšiml, anebo to tam v noci nebylo;-). Narazil jsem ovšem na jeden zásadní problém - funguje to jen u vlaků (letadla jsem nezkoušel), a já cestuji většinou linkovými autobusy. Několikrát v roce cestuji z Kyjova do Brna (cca 60 km ) - dříve jsem cestoval vlakem, než jsem objevil kouzlo autobusu. Zlom nastal, když před třemi lety u nás propustili 2 zřízence, kteří obsluhovali pojízdnou plošinou. Stála čtvrt milionu, a s velkou slávou ji ČD zakoupily před 10-ti lety. Nyni rezaví, protože zřízenci by se museli předem objednat ( přicestovali by prý kvůli mně paradoxně právě z Brna). Ono to ani s fungujícími zřízenci nebylo jednoduché - musel jsem se objednat tři dny dopředu, a z Brna jsem se musel vrátit do skončení jejich pracovní doby( 17.h). Před třemi lety jsem to zkusil v autobusu - a zjistil jsem, že to není problém. Tedy- pokud se cestuje z konečné na konečnou, kdy je možnost sehnat 2 chlapy, aby mne naložili. Zatím se mi nestalo, že bych nějakého chlapa, či silného mládence na autobusáku neodchytl. Stačí přijet na vozíku 10 minut před odjezdem autobusu. Cestování autobusem považuji za důstojnější, jsem mezi lidmi, než neosobní cestování v poštovním vagonu mezi balíky a jízdními koly, kam jsem naložen zřízenci. V poslední době dokonce do Brna jezdí nízkopodlažní autobusy s plošinou (denně 2 tam a 2 zpátky), takže odpadá někdy nervózní hledání ochotných "nakladačů". Díky této příjemné změně jsem si v dubnu mohl na veletrh Silva Regina dovolit komfortní cestování na elektrickém skůtru. Bohužel - jak jsem zjistil, IDOS mi při zjišťování odjezdu nizkopodlažních autobusů nepomůže (kéž bych se opět mýlil). A tak telefonické zjišťování informací zůstává...Holt- tak jednoduše to opravdu nefunguje.
Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg