VozejkMap: Databáze bezbariérových míst v ČR konečně na jednom místě
VozejkMap: Databáze bezbariérových míst v ČR konečně na jednom místě
Česká asociace paraplegiků – CZEPA za finanční podpory Nadace Vodafone a spolupráci s firmami COEX a BIOPORT vytvořila web a mobilní aplikace VozejkMap pro chytré telefony iPhone, Android a Windows Mobile.
Projekt VozejkMap přináší českým vozíčkářům lepší orientaci v místech, kde to dobře neznají nebo nemají zmapováno. Výhodou je vkládání míst samotnými uživateli a ověřování dat administrátorem.
Přednosti aplikace:
- Mobilní aplikace je a bude vždy ke stažení zdarma (pro iPhone hledej v AppStore, pro Android hledej v Google play) a nevyžaduje registraci
- Bezbariérová místa na přehledné mapě můžete mít ve Vašem telefonu pořád u sebe nebo se kdykoli podíváte na web
- Vyhledávání nejbližších dostupných zařízení v místě, kde se právě nacházíte
- Vkládání nových míst (i v zahraničí) handicapovanými občany pomocí GPS (samo určí místo, kde se právě nacházíte) nebo vkládání dat přes webové stránky Vozejkmap.cz (využívá google map)
- Navigace do místa určení
- Přidávání vlastních fotografií a komentářů, hodnocení míst
- Data v mobilní aplikaci jsou shodná s daty na webovém rozhraní www.vozejkmap.cz (přehled míst pro ty, co nevlastní chytrý mobilní telefon)
- Budoucí rozšíření na jiné lokality a spolupráce a synchronizace dat se zahraničními aplikacemi (Wheelmap.org a další)
Aplikace je snadno ovladatelná, doplněná o fotografie, disponuje atributy důležité pro rychlou orientaci - přístup, zda-li má bezbariérové WC a parkovací místo pro invalidní osoby. Pokud informace o zařízení nejsou dostačující, stačí kliknout na webový odkaz s podrobnějšími informacemi, případně doplnit do komentáře aktuální informace či vlastní názor. V ovládacím panelu je možné filtrovat body zájmu dle základních kategorií: kultura, sport, instituce, jídlo a pití, ubytování, lékaři, doprava, veřejné WC, jiné. Aby nedocházelo k dublování dat a k neúplným informacím o zadaných veřejných prostorech, zaslaná data jsou vždy schvalována administrátorem aplikace – vozíčkářem.
„Architektonické bariéry psychicky paralyzují vozíčkáře v každém městě, je pro ně frustrující hledání nových zařízení a zkoušení (bez)bariérovosti,“ uvedla Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA, sama je poúrazová vozíčkářka. „Inspirací nám byly navigační aplikace ze zahraničí, které tamní vozíčkáři aktivně používají. Nyní databázi plníme daty, je však důležitá spolupráce a angažovanost vkládání dat handicapovanými – naším cílem je vytvořit okolo projektu aktivní komunitu a aplikaci dále vyvíjet a uzpůsobovat dle zpětné vazby uživatelů. Věřím, že aplikace bude pro všechny vozíčkáře či lidi s omezeným pohybem velkým přínosem a důležitým pomocníkem ať už se rozhodnou cestovat kamkoli“.
Ukázky aplikace ve smartovém telefonu:
Zapojte se aktivně i Vy! Zpříjemníte život nejen sobě, ale i ostatním.
Děkujeme za podporu:
Diskuse
1. Zelené tlačítko - Přidat místo
2. Otevře se tabulka k vyplnění údajů : PŘIDEJ MÍSTO
3. Zelené tlačítko - Uložit místo . Místo se na mapě ukáže po ověření a schválení administrátorem VozejkMapu, po schválení vám bude zaslán email.
Vice info na : Vozejkmap@czepa.cz
tel: 737888051
Děkuji: Vice info na : Vozejkmap@czepa.cz
tel: 737888051
Nezavádějte web mapující bezbariérovost když jste líní místa zveřejňovat. Považuji to za drzost, když si člověk s ochrnutýma rukama dá tu práci s vaším webem, podrobně popíše bezbariérové nájezdy a vy je ani nezařadíte a nedáte o tom vědět. Váš názor je chybný!
Nečekejte, že vám bude někdo něco posílat, když si jeho práce tak vážíte.
To není pravda, trochu mimo mohlo být maximálně jedno místo a to proto, že nájezd je vyrobený mimo normální přechod. Spíš si myslím, že hledáte důvody, nejprve jste tvrdil, že Vám přišlo zbytečné, zveřejňovat nájezdy v těsné blézkosti.
I lhát se musí umět, pane :)