Přidej
aktualitu
mikrobusy_na_objednani_2.png
27.5.2021 | Hlavní město Praha | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV | 1

Změna poskytovatelů mikrobusů na objednání přepravy v Praze

Aktuálně provozovaná služba mikrobusů na objednání pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace, držitelů průkazů ZTP a ZTP/P s trvalým pobytem v Praze (dále jen přeprava OZP), byla Hlavním městem Prahou na jaře letošního roku přesoutěžena a od 1. 1. 2022 jí budou provozovat dva noví poskytovatelé.

Ve veřejné soutěži zvítězili Vega Tour s.r.o. a Lutan s.r.o. Ti budou provozovat 35 speciálně upravených vozidel, která bude obsluhovat personál speciálně vyškolený pro tuto činnost. Z 35 vozidel bude 25 mikrobusů pro přepravu 3-4 cestujících a 10 pro přepravu jednoho pasažéra. Každé vozidlo musí umožňovat přepravu alespoň jednoho klienta na vozíku (elektrickém nebo mechanickém). V případě potřeby smlouvy obsahují i vyhrazené změny umožňující rozšíření vysoutěžených služeb, tak aby služby fungovaly pro celé období platnosti smluv efektivně. Dosud bylo v rámci dopravy na objednání provozováno 27 vozidel.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Zdroj: www.pid.cz

 


Příloha

tiskova_zprava.pdf [319.1 kB]

Diskuse

Hana Sixtová, sociální pracovnice CZEPA | 17.6.2021 12:50

Z dopisu radního pro dopravu MHMP Ing. Adama Scheinherra ze dne 16. 6. 2021:

"Vážení, přicházejí ke mně zprávy, ze kterých čtu obavy mnohých vás, jak bude od ledna 2022 fungovat doprava na zavolání, na kterou jste zvyklí. Chtěl bych vás uklidnit, dopravu sice převezmou dvě jiné firmy Vega Tour s.r.o. a Lutan s.r.o., ale služby budou poskytovat ve stejném rozsahu. Vlastně přibydou i některá vylepšení. Objednávání bude probíhat městským objednávkovým systémem dispečinku Ropidu, který byl přímo pro tuto službu vytvořen. K objednávání půjde využít i webové stránky, které budou spuštěny na přelomu října a listopadu letošního roku. Zkrátí se doba čekání, protože bude vždy přivoláno nejbližší volné auto. Aut bude dostatek, celkem 35, což je vyšší číslo než v současné době. Půjde o 25 mikrobusů a 10 aut pro jednotlivce, všechny budou vybaveny plošinami. Obávat se není třeba ani nezkušenosti operátorů. Část těch současných přejde do nového systému, bude tedy zajištěna kontinuita, půjde o lidi se zkušeností se specifiky, které máte mnozí z vás anebo Vašich blízkých a budou schopni vám maximálně vyhovět. Stejně tak, pokud budete potřebovat asistenci, i stou nadále počítáme. Závěrem bych chtěl zmínit skutečnost, že se léta nedařilo vysoutěžit řádným výběrovým řízením firmu, která by pro Pražany se speciálními potřebami dopravu zajišťovala. Nestabilita systému závislého na individuálních dotacích byla velká. Od ledna toto již platit nebude, vysoutěžené firmy znamenají koncepční a dlouhodobé řešení a věřím, že i přes počáteční obavy oceníte i vy tuto změnu. Přes prázdniny pro vás připravíme podrobné informace o budoucím fungování systému a se vším vás seznámíme v průběhu září. Pokud byste měli už nyní dotazy či připomínky, neváhejte se na mě, prosím, obrátit.

Veškeré informace naleznete také na stránkách : PID: http://bit.ly/mhmp_mikrobusyprolidishendikepem

S pozdravem Adam Scheinherr"

 

 

 

Přidej komentář
www.actreen.cz
baner-skoda-neridit_550x160-1.png