Přidej
aktualitu
Zdeňka Faltýnková
Přednáška o zdr. pomůckách
Diskuse
Sexualita hendikepovaných
Diskuse
ŠKODA
ŠKODA
ŠKODA
7.11.2019 | Moravskoslezský kraj | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

Na Rehaprotexu jsme byli vidět i slyšet

Největší pozornost vzbudil dopolední blok o změnách v úhradách zdravotnických pomůcek, z nichž některé vstupují v platnost od prosince tohoto roku. V odpoledním bloku věnovaném sexualitě hendikepovaných přítomní nejvíce ocenili video bloky s přímými výpověďmi lidí po úraze míchy. Přivezli jsme vám k nahlédnutí i speciálně upravený vůz ŠKODA.

Česká asociace paraplegiků CZEPA se na Rehaprotexu představila ve dvou blocích. V dopoledním Zdeňka Faltýnková, zástupkyně Pracovní skupiny pro zdravotnické prostředky Pacientské rady Ministerstva zdravotnictví ČR, hovořila o legislativních změnách v kategorizaci, poskytování a financování zdravotnických prostředků. Také zdůraznila, že neustále probíhá legislativní boj za návrat úhrady tzv. bílého programu (zdravotních a kompenzačních pomůcek pro hygienu). 

Přítomné nejvíce zajímaly změny v úhradách zdravotnických pomůcek, z nichž některé vstupují v platnost od prosince tohoto roku. Ze strany zdravotních pojišťoven budou mimo jiné zvýšeny úhrady vozíků či navýšen počet katetrů na 7 ks/den. K navýšení dochází po posouzení lékařem. Máte také nejasnosti nejen v úhradách pomůcek? Napište do naší poradny na Vozejkově.

Odpoledne se Zdeňka Faltýnková zaměřila na sexualitu osob se závažným zdravotním postižením. Celá přednáška byla prokládána video bloky s otevřenými výpověďmi hendikepovaných mužů a žen. Kladně hodnocena byla část věnována bezpečným polohám při sexu.

 

Vůz ŠKODA se speciálně upraveným ručním řízením byl k nahlédnutí po celý čtvrteční den přímo před vstupní halou. Návštěvníci se především zajímali o technickou a finanční náročnost úpravy.  V případě zájmu, a po předchozí domluvě, je možné krátkodobé zapůjčení tohoto vozu v sídle organizace CZEPA v Praze. Odkaz najdete níže.

 

Zdroj: redakce

Foto: redakce


Související

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg