Přidej
aktualitu
Bojujeme za pozitivní legislativní změny
27.8.2019 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Bojujeme za pozitivní legislativní změny

Česká asociace paraplegiků – CZEPA, která je členskou organizací Pacientské rady MZČR, vybojovala zvýšení úhrad či množstevních limitů několika zdravotnických prostředků v rámci novelizace zákona 48/1997 Sb. Zlepšení pacienti pocítí od 1. 12. 2019. Ale bojujeme dál.

Bohužel důsledkem pozitivních změn je i změna negativní, a to je výpadek tzv. bílého programu z úhrad zdravotními pojišťovnami od 1. 8. 2019 Proto CZEPA usiluje o návrat především toaletních vozíků zpět do kategorizačního stromu a úhrad ze zdravotního pojištění. Nicméně jsme přesvědčeni, že na úhradách „bílého programu“ by se měla podílet obě ministerstva, neboť jde o zdravotnické prostředky a pomůcky na zdravotně sociálním pomezí. Proto CZEPA, prostřednictvím Zdeňky Faltýnkové, členky Komise pro kategorizační a úhradovou regulaci zdravotnických prostředků, iniciovala jednání mezi Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem práce a sociálních věcí s cílem zajistit opětovnou úhradu těchto, pro samostatný život vozíčkáře, nezbytných pomůcek.

Nejde o jednoduchý proces, je třeba přesně specifikovat i odůvodnit, proč má k úhradám docházet z obou resortů a jakým způsobem. První jednání proběhnou již začátkem září a my doufáme, že se podaří, aby tyto zdravotnické prostředky a pomůcky byly v brzké době opět hrazeny v rozsahu, jak tomu bylo dříve.

O dalším vývoji vás budeme informovat, sledujte naše stránky a Facebook.


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png