Přidej
aktualitu
foto k článku
3.9.2019 | Celá ČR | Mrázková Marcela redakce VOZEJKOV

Kdo bude hradit bílý program? Jednání započala.

Díky naší usilovné snaze dnes proběhla schůzka Ministerstva práce a sociálních věcí, Komise pro kategorizační a úhradovou regulaci zdravotnických prostředků, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, Národní rady zdravotně postižených a Svazu zdravotních pojišťoven s cílem zabezpečit úhradu „bílého programu“ osobám s nejtěžším postižením.

V minulých dnech jsme vás informovali (článek najdete níže) o úsilí, jež vyvíjí Česká asociace paraplegiků – CZEPA se záměrem navrátit především toaletní vozíky zpět do kategorizačního stromu a úhrad ze zdravotního pojištění. Dnes slavíme první velký úspěch. Z iniciativy Zdeňky Faltýnkové, členky Komise pro kategorizační a úhradovou regulaci zdravotnických prostředků, došlo k setkání všech zainteresovaných u jednacího stolu.

Každý z účastníků, včetně předsedy Komise pro kategorizační a úhradovou regulaci zdravotnických prostředků pana profesora Jiří Beneše, sdělil svá stanoviska k výpadku úhrad bílého programu ze zdravotního pojištění. Díky konstruktivnímu a věcnému jednání došlo většinově ke shodě, že by tyto zdravotní pomůcky měly být hrazeny spíše z MPSV, a to s přihlédnutím k faktu, že produkty bílého programu, dle ministerstva zdravotnictví, nejsou zdravotnické prostředky.

Navíc dle nové směrnice EU budou ještě více zpřísněny podmínky pro registraci pomůcek jako zdravotnických prostředků. MPSV zatím zásadně nevyloučilo, že by se na úhradách mohlo podílet. Vše je ale ještě předmětem dalších jednání. Věřte, že CZEPA se jen tak nevzdá, a nejen za své klienty, ale i ostatní vozíčkáře bude nadále vytrvale bojovat.

 

Zdroj: CZEPA


Související

Přidej komentář
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg