Přidej
aktualitu
Autor fotografií: Štěpán Lohr
Autor fotografií: Štěpán Lohr
Autor fotografií: Štěpán Lohr
Autor fotografií: Štěpán Lohr
24.1.2022 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV | 1

CZEPA proti zdražení sociálních služeb

Zástupci CZEPA se 19.1.2022 zúčastnili demonstrace před MPSV, aby vyslovili nesouhlas se zdražováním sociálních služeb pro lidi v domácím prostředí, kteří jsou odkázání na 24/7 péče a pomoci od druhých.

CZEPA a další demonstrující upozornili na to, že bez finanční kompenzace, tj. navýšením příspěvku na péči nebo zavedením pátého stupně, nelze udržet žití lidí s postižením v důstojné a svobodné míře. Argument navýšením invalidních důchodů je zcela zcestný, neboť má sloužit na pokrytí živobytí a ne na péči o sebe samu.

CZEPA a další, kterých se zdražení služeb týká, tak očekávají od nového ministra Mariana Jurečka neukvapené jednání v této věci a promyšlení novely vyhlášky, aby dopad neměl negativní důsledky. CZEPA napsala své vyjádření panu ministru a vy si dopis můžete přečíst ZDE

Zdroj: FB CZEPA, FB Asistence

Autor fotografií: Štěpán Lohr

Diskuse

DMO POBYTY o.s. | 28.1.2022 7:19

Ve středu 19. ledna jsme s kamarádkou Helena Šádková vyrazily do Prahy na demonstraci STOP zdražování sociálních služeb před budovu Ministerstva práce a sociálních věcí.

Jako člověk s handicapem si nedovedu zvýšení úhrady za sociální služby představit. Je pro nás důležitá samostatnost, možnost rozhodovat se sami za sebe, chodit na kulturní akce, setkávat se s lidmi, podle možností chodit do práce, prostě si užívat normální život.

Jeden z problémů je také v tom, že mnozí lidé berou handicapované automaticky jako nesvéprávné. Automaticky jim tykají, nedůvěřují jim, případně se diví, že například i lidé na vozíku mohou chodit do práce. A pak se mnohdy ptají, k čemu potřebujeme sociální služby, když pracujeme? Odpovědět se jim dá jen jediné: Zkuste si na jeden den vyzkoušet, jak se nám žije.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png