Přidej
aktualitu
foto k článku
8.2.2018 | Celá ČR | Vozejkov | 2

CZEPA vybrala do programu peer mentoringu 13 uchazečů

Proběhlo výběrové řízení na peer mentory.

Česká asociace paraplegiků – CZEPA připravuje start projektu „Peer mentoring pro vozíčkáře s poraněním míchy“. Zkušení vozíčkáři, dobře adaptovaní na postižení, budou průvodci v nové životní situaci vozíčkářům, kteří jsou krátce po úraze. 

 

 

V průběhu ledna probíhalo výběrové řízení na pozici budoucích peer mentorů. Z přihlášených 33 vozíčkářů z celé republiky bylo vybráno 6 žen a 7 mužů. Výběr byl těžký, všichni uchazeči byli velmi kvalitní. Kapacita projektu nám bohužel nedovolila přijmout do programu více jak 13 z nich.

 

Všechny vybrané teď čeká důkladné proškolení rozdělené do pěti týdenních bloků po 40 hodinách se zaměřením na sebezkušenostní výcvik, psychologii - komunikaci, spinální problematiku, sociálně právní oblast. První blok školení proběhne už v druhé polovině dubna.

 

Od října 2018 pak mentoři začnou pracovat s novými vozíčkáři. Vyhledávat je budou hlavně na spinálních a spinálně rehabilitačních jednotkách. Jedná se o pilotní realizaci projektu, tuto službu u nás spinálním pacientům zatím nikdo neposkytoval.

 

Projekt podpořil Evropský sociální fond ČR, Operační program Zaměstnanost.

Diskuse

| 24.3.2018 12:26

13 na celou republiku? Aspoň něco.

Odváží se někdo napsat kolik na celý projekt Evrop. soc. fond (v Eurech) přispěl? A kolik z toho dostane každý vozíčkář, "mentor"?

CZEPA | 29.3.2018 12:16

Projekt peer mentoringu je finančně velmi náročný. Moc si vážíme toho, že se nám podařilo získat financování alespoň na pilotní projekt a angažovat první peery. Mzdy jsou privátní záležitostí každého zaměstnance, jen oni jsou oprávněni u nich mluvit. Peer mentoři získají mimo jiné i 5 týdnů kvalitního vzdělávání, mnoho hodin supervize i individuální podpory od odborníků. Mohu vás ubezpečit, že nastavení projektu je 100% férové.  

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png