Přidej
aktualitu
76664623-fb78-4d6b-b192-704447365875.jpeg
14.4.2024 | Celá ČR | VozejkMap

Fotokurz pro vozíčkáře v Kutné Hoře

Rozvoj fotografických dovedností pro osoby s tělesným handicapem.

V dnešní době se fotografie stala universálním jazykem sdílení příběhů, emocí a zážitků. Pro mnoho lidí je fotografie nejen způsobem, jak vyjádřit svou kreativitu, ale také prostředkem k objevování světa kolem sebe.

Pro některé osoby s tělesným handicapem může být fotografování složitější, proto vznikl praktický fotografický kurz po vozíčkáře v Kutné Hoře. Ve městě, které je relativně přístupné pro vozíčkáře a zároveň velmi fotogenické. Na procházku tímto městem jsme vás zvali v jednom z dřívějších příspěvků, zde.

Jedná se o vzdělávací program navržený tak, aby pomohl účastníkům získat znalosti, dovednosti a sebevědomí v oblasti fotografování.

 

Rozhodli jsme se oslovit fotografa Pavla Hrejsemnou, který tento kurz vede, aby nám v rozhovoru poskytl podrobnější pohled na jeho vznik a cíle.

VozejkMap: Pavle, můžete nám říct, co vás inspirovalo k vytvoření tohoto fotokurzu pro vozíčkáře?

Pavel Hrejsemnou: Samotná myšlenka na tento kurz vznikla z mého přesvědčení, že každý by měl mít možnost objevovat svět fotografií, bez ohledu na jakýkoli fyzický handicap. Mám dlouholeté zkušenosti s výukou fotografování, a když jsem zaznamenal poptávku po kurzech pro lidi se zdravotním handicapem, rozhodl jsem se akci zrealizovat.

VozejkMap: Jakými způsoby se kurz snaží pomoci vozíčkářům rozvíjet jejich fotografické dovednosti?

Pavel Hrejsemnou: Kurz je navržen tak, aby poskytl účastníkům komplexní základy fotografování, a to včetně seznámení s fotoaparátem, základními principy expozice a kompozice obrazu. Zároveň se zaměřujeme na specifika fotografování pro vozíčkáře, jako je správný výběr techniky, fotografování z vozíku a zpracování fotografií s ohledem na individuální potřeby.

VozejkMap: Jaká očekávání můžou mít účastníci ohledně tohoto kurzu?

Pavel Hrejsemnou: Cílem je, aby účastníci odcházeli z kurzu s novými znalostmi, sebevědomím a především radostí z fotografování. Chci také vytvořit prostředí, kde se mohou účastníci setkávat, sdílet své zkušenosti a podporovat se navzájem ve svém rozvoji.

VozejkMap: Kdo by měl tento kurz zvážit?

Pavel Hrejsemnou: Kurz je určen především pro vozíčkáře, kteří mají zájem a vášeň pro fotografii. Může se však také hodit pro profesionální fotografy, kteří chtějí získat dovednosti pro práci s lidmi s omezenou pohyblivostí, nebo pro rodinné příslušníky a pečovatele, kteří chtějí sdílet radost z fotografování s někým blízkým.

VozejkMap: Jak se mohou zájemci o kurz přihlásit a kde získají více informací?

Pavel Hrejsemnou: Pro přihlášení do kurzu nebo získání dalších informací mohou zájemci kontaktovat mě prostřednictvím emailu na pavel@hrejsemnou.cz, telefonicky na čísle 608 334 719 nebo přímo na mém webu, zde.

Poznámka VozejkMap: Kurz je vhodný i pro aktivní uživatele a zadavatele nových míst do mapy/aplikace VozejkMap. Každé zadané místo je doplněno sérií autentických fotografií z daného místa. Konkrétní informace, jak správně nafotit nové místo, najdete na webových stránkách VozejkMap.

 

Děkujeme za rozhovor a účastníkům přejeme spoustu vydařených fotografií.

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg