Přidej
aktualitu
DMO POBYTY o.s.
tremosna-2022.jpg
9.10.2022 | Středočeský kraj | DMO POBYTY o.s. | 2

DMO Pobyty: Hledáme asistenty

DMO Pobyty, z. s. sídlící Mladá Boleslav je neziskovka, která pořádá rehabilitační, lázeňské, sportovní a poznávací pobyty pro dospělé lidi s diagnózou dětská mozková obrna.

Organizace, co se týče osobních asistentů fungovala od začátku na principu dobrovolnictví. Bez nároku na finanční či jakoukoli jinou odměnu. Letos měníme koncept, protože je opravdu těžké dobrovolníky získat a tak jsme sehnali prostředky na alespoň motivační odměnu a to 4 000 korun.

Naši asistenti poskytuji osobní asistenci 24 hodin denně. Pobyty pořádáme cca 2–4× do roka. Každý klient má 'přiděleného' asistenta, ten s nim většinou sdílí pokoj, je mu při ruce, když potřebuje s něčím pomoci (ať už třeba s oblékáním, přípravou jídla, krájením, krmením, nebo s dopomoci na toaletu), ale hlavně mu je kamarádem. Na pobytech se snažíme trávit čas všichni dohromady, protože pro většinu klientů je toto jediný způsob, kdy se dostanou mezi lidi, ke kamarádům a mají tak prostor se pobavit. Stejně tak, když některý asistent potřebuje s něčím pomoci, může říct komukoli a nesetká se s odmítnutím.

Pokud by vás zajímalo ještě něco konkrétního nebo jsem něco zapomněla zmínit, napište na e-mail katka.maxova@dmopobyty.cz či mobil 731964784.


tremosna-2022.jpg

Diskuse

redakce VOZEJKOV | 10.10.2022 8:09

Dobrý den, prosím o úpravu příspěvku, vložení textu. Pak mohu případně i propagovat na našem FB. Děkuji!

Jan Spěváček

redakce VOZEJKOV | 12.10.2022 4:59

Super, děkuji! 

Poslední dvě věci k doplnění, aby to celé dávalo smysl:

1. kontaktní údaje, mail, telefon, web

2. není jasné, odkud DMO POBYTY (Mladá Boleslav?), zda lokálně či celorepublikově

JS

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png