Přidej
aktualitu
Peer Mentoring
Peer Mentoring
Peer Mentoring
Peer Mentoring
19.5.2021 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Na život na vozíku nemusíte být sami

Těm, kteří se ocitli na vozíku je určená služba tzv. peer mentorů. I když sami prošli těžkou životní situací, rozhodli se pomáhat jiným. Momentálně má CZEPA 11 peer mentorů, kteří nabízí psychickou podporu a praktickou pomoc těm, kteří se učí zvládat život na vozíku.

Kdo je peer mentor?

Pokud se člověk ocitne na vozíku, ne vždy se mu daří s touto, pro něj novou a nesmírně těžkou životní situací, vypořádat. Peer mentor je vozíčkář, který se naučil se svým handicapem aktivně žít a nabízí svou pomoc těm, kteří se žít na vozíku teprve učí, nebo se jim to příliš nedaří. Peer mentor nabízí nejen tolik potřebnou psychickou pomoc, ale také pomoc v praktických otázkách. Obrátit se na něj klient může i s citlivými otázkami, o kterých je těžké mluvit s blízkými. Peer mentor je ten, kdo empaticky naslouchá a poskytuje motivaci k aktivnímu životu. Díky pomoci peer mentorů tak lidé na vozíku nejsou na své problémy sami.

Návrat do života

Po úrazech a poranění míchy je návrat do každodenního života těžký. Díky peer mentorům, kteří podobnou životní zkušeností prošli, se daří aktivovat vnitřní sílu pro prožití spokojeného a aktivního života u lidí, kteří si na život na vozíku teprve zvykají. Pokud jste Vy, nebo někdo z Vašich blízkých na vozíku a nedaří se vám na tuhle těžkou životní změnu adaptovat, neváhejte se na nás obrátit. Podporu a pomoc někoho, kdo opravdu ví, jak se cítíte a co prožíváte, vám poskytne vybraný peer mentor. CZEPA v současné době spolupracuje s 11 peer mentory po celé České republice. V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře, telefonicky nebo mailem, protože vozíkem život opravdu nekončí! Více info o peer mentoringu se dozvíte přímo na webových stránkách projektu. 

Reportáž ze života našich peer mentorů natočila Česká televize. 

 

Kontakty:

Marek Jonczy

Koordinátor Peer Mentoringu

 tel.: 777 045 644

e-mail: peer@czepa.cz

Zdroj: www.peermentor.cz, www.czepa.cz

Foto: unsplash.com 

 


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg