Přidej
aktualitu
foto k článku
18.4.2012 | Zahraničí | CZEPA | 1

Explorer II

Opravdu terénní handbike

Polská firma SPORT-ON vyrábí (nejen) handbiky do terénu. No, terénu.. Tohle kolo viditelně zvládne víc, než jen terén. Přesvědčte se na videu.

 

 

 

 

Na Exploreru II se někteří šílenci pouští na nejvyšší hory Evropy včetně Alp či Tater. Účastnilo se i úspěšné expedice na Kilimanjaro, nejvyšší horu Afriky (5895 m.n.m.).

 

stránky firmy zde : http://www.sport-on.com/site/catalog/nr/17/nasze-produkty.html

 

stránky o Exploreru II zde : http://offroadhandcycle.com/index.html

Diskuse

Jura | 19.4.2012 1:29
No nevím nevím mi - nějak se mi nezdá ten posez v mohutném předklonu, téměř leh na břiše. Nepřipadá příliš ergonomický (v takovém předklonu se mi špatně dýchá), ba ani bezpečný, protože čelní náraz schytá hlava jezdce ( při divoké jízdě dolů z Kilimandžára by obyčejná cyklistická přilba byla k ničemu), a v mém případě je hlava důležitým orgánem, na který i po úrazu páteře ( kompletní míšní léze na Th11) mohu být hrdý. Takový poses, kdy část hmotnosti těla je přenesena na kolena, bych jako paraplegik nezvládl (anebo i s dekubity i na kolenou). Výhodou tohoto komplikovaného zařízení je nízké těžiště a široký rozchod předních kol (= dobrá stabilita) - já přesto zůstanu u své primitívní koncepce klasické tříkolky na ruční šlapaní, kdy se šlape jednoduchým převodem na přední kolo, a sedí se vzpřímeně nad dvěma zadními koly. Divoké jízdy z Kilimandžára se vzdám ve prospěch praktického užití v běžném terénu na prakticky bezporuchovém a v případě nutnosti transportu jednoduše rozkládacím stroji.
Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg