Přidej
aktualitu
foto k článku
3.5.2019 | Celá ČR | Lenka Bartoníčková | 1

Staň se para hokejistou

Nábor nových para hokejistů je v plném proudu.

Sledge hokej, též para hokej, je sport, který je příbuzný lednímu hokeji, ale je určen pro handicapované hráče. Pravidla sledge hokeje jsou téměř stejná jako pravidla ledního. Sledge hokej je určen pro hráče, kteří mají postižení v dolní části těla. Jejich postižení musí být klasifikováno odbornou osobou a uznáno v souladu s pravidly. Hráči jsou upnutí do speciální ocelových saní se dvěma noži a plastovým sedákem a pohybují se pomocí dvou krátkých hokejek, které mají na jednom konci ocelové hroty a na druhém čepel, díky které ovládají puk. Brankář je také usazen na saních, má ale pouze jednu hokejku.

Hraje se na ledové ploše stejné jako pro klasický lední hokej a počet hráčů je také stejný jako u ledního hokeje, tedy 5 plus brankář. Branka je zmenšená z důvodu handicapu, pro který by brankář nezabránil gólu v horní části branky. Maximální počet hráčů v jednom družstvu je omezen na 15.

V roce 1994 se sledge hokej poprvé představil na ZOH v Lillehammeru v Norsku. Od té doby se stal jedním z nejsledovanějších sportů na zimních paralympijských hrách.

Pokud máte zájem stát se para hokejistou je nejvyšší čas právě teď, nábor je v plném proudu:-) https://paraostrava2019.cz/parahokej/nabor/

 

 

 

Diskuse

CZEPA | 3.5.2019 13:42

Dotoho.

Přidej komentář