Přidej
aktualitu
Soukromý archiv K. Maxové
Katka Maxová: Nejsme z jiné planety
Katka Maxová: Nejsme z jiné planety
Katka Maxová: Nejsme z jiné planety
1.12.2021 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Nejsme z jiné planety, říká Katka Maxová

Kateřina Maxová i přes svůj nelehký životní osud s diagnózou dětské mozkové obrny (DMO) zasvětila svůj život pomoci druhým. Je předsedkyní spolku DMO Pobyty z.s., který pořádá pobyty pro lidi s handicapem. O Katce vyšla dokonce kniha, jejíž křest proběhl 10. listopadu 2021 v Ekocentru Zahrada v Mladé Boleslavi, kde Katka žije.

Představujeme Katku Maxovou 

Katka Maxová absolvovala základní školu v Jedličkově ústavu a jejím velkým koníčkem se stal počítač. Díky svým znalostem práce na PC začala Katka svou pomoc nabízet neziskovým organizacím. Brzy však Katka zjistila, že potřebuje pro svoji činnost větší prostory a dnes má v Mladé Boleslavi dokonce svoji kancelář.  Založila neziskovou organizaci DMO Pobyty a začala spolupracovat s mladoboleslavskými firmami. Katka tak dnes získává nemalé finanční prostředky, díky kterým se jí daří organizovat pobyty pro lidi se zdravotními handicapy z celé České republiky. 

Nejsme z jiné planety

Křest knihy Nejsme z jiné planety proběhl v listopadu v Mladé Boleslavi a sešli se nejen přátelé a kolegové Katky, ale také příznivci sdružení DMO Pobyty, jehož je zakladatelkou. Nechyběl ani autor publikace a zároveň šéfredaktor webu mnichovohradistsko.cz Petr Novák. Hostem této úžasné akce byl i předseda spolku Cesta za snem Heřman Volf.

V knize Nejsme z jiné planety se dočtete nejen o Katčině činnosti, ale také o jejím dětství a o tom, s jakými životními překážkami se musela vypořádat. Kniha nabízí také pohled na Katku očima jejich přátel a kolegů. 

Knihu si můžete objednat prostřednictvím emailu katka.maxova@dmopobyty.cz nebo telefonu 731 964 784. Za odměnu můžete přispět na pořádání pobytů pro lidi s dětskou mozkovou obrnou na sbírkový účet 107-2589520277/0100. 

Mediálním partnerem knihy je portál www.mnichovohradistsko.cz a První Boleslavská

Zdroj: www. https://mnichovohradistsko.cz/

Fotky dodala Kateřina Maxová. 


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
skoda_neridit_banner_vozejkov_550x160px_1.png