Přidej
aktualitu
foto k článku
15.7.2015 | Celá ČR | Vozejkov | 1

Máte už Euroklíč?

Konec čekání u zavřených dveří. Euroklíč se hodí nejen v ČR.

Zdravotně postiženým usnadňuje život Euroklíč. Díky němu si mohou odemknout např. bezbariérové WC v nákupních centrech, na benzínových pumpách, v kulturních zařízeních, nebo schodišťové plošiny, výtahy a bezbariérové vstupy na úřady, nádraží a další veřejně přístupné objekty.

 

 

Bez složitého shánění klíčů po info přepážkách nákupních center a beznadějného čekání u nefunkčních zvonků s logem vozíčkáře u bezbariérových vstupů do budov umožňuje Euroklíč zdravotně postiženým použít samostatně příslušné bezbariérové zařízení. To bývá díky tzv. Eurozámku uchráněno před vandaly a slouží tak lépe svému účelu. V České republice je Euroklíč osazen na více jak 550 místech. Využijete jej ale nejen v ČR, ale i na cestách. V Německu je např. instalován na více jak 64 500 místech.

 

Euroklíč je zdarma vydáván zdravotně postiženým na základě vyplnění evidenční karty, ve které se uvádí pouze jméno, příjmení, adresa a typ a číslo průkazu TP, ZTP, ZTP/P (příp. název onemocnění a čestné prohlášení u osob, které průkaz nemají).

Zájemci s trvalým nebo „přechodným" bydlištěm v Praze si jej mohou osobně vyzvednout na novém výdejním místě na adrese Karlínské náměstí 12, Praha 8 v kanceláři Evropského institutu pro udržitelný rozvoj o.s. v pracovních dnech od 9 do 17 hodin (přístup je bezbariérový).

Mimopražští zájemci se mohou obracet na distribuční místa Euroklíče v jednotlivých krajích. 

Je-li klíč k tomu, aby otevíral dveře, pak to v případě euroklíče platí dvojnásob. Vyzkoušejte to i Vy!

 

Více o projektu zde.

Ilustrační obrázek a logo:zdroj

Diskuse

Josef Kvapil | 3.9.2015 17:55

Ve většině západních zemí není potřeba. Lidé jsou tam od malička vedeni k tomu, že je potřeba lidem na vozíku pomáhat. Ne jako u nás, kde jsou vozíčkáři považování za parazity, žijící z daní ostatních a bylo by nejlepší je vyhubit.

Když např. ve Francii nebo Španělsku přijde vozíčkář do fronty u kasy která je vyhrazená vozíčkářům, automaticky ho všichni pustí před sebe i když nechce a tvrdí, že má dost času. A kolikrát stačí, že se jen blíží k takové kase a ochranka obchodu, často černé plesti, běží mu i tak sjednat přednost. Všechny ve frontě zastaví a na pás před všechny vyložené nákupy, naskládá zboží vozíčkáře. A nejen že ve frontě nikdo ani nepípne, ale je vidět, že to považují za správné a samozřejmé. A všichni víme, jak to je v naší demokratické společnosti, 20 let po řádění komoušů, je. Musíme si kupovat klíč od záchodu.

 

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
coloplast-banner-550x160px-def_1.jpg