Přidej
aktualitu
foto k článku
5.11.2023 | Celá ČR | Libella design s.r.o.

Ambasadorka Libella design Nina Křehotová

Nina je převelice veselou duší a ženou, která napsala knihu, ale sama o sobě říká, že není spisovatelkou. V neposlední řadě je také vášnivou cestovatelkou a nyní i ambasadorkou našich produktů. A jelikož nás to nesmírně těší, rádi bychom jí věnovali tento článek.

Ahoj Nino, děkujeme za Tvůj čas a za to, že jsi na spolupráci kývla. Mohla by ses nám lehce představit?

Ahoj, jsem Nina. Pocházím z Litvínova, ale teď žiju v Praze. Ráda cestuju, jezdím na handbiku, chodím ven, potkávám se s přáteli, ráda píšu, poslouchám audioknihy. Začala jsem se učit český znakový jazyk, pracuju… a prostě jen tak jsem. Užívám si život i všechny jeho kontrasty.

V těle mám stejnou nemoc jakou měl i taťka. Jedná se o nádorové onemocnění. V 18 letech jsem měla čtyři operace páteře a míchy a od té doby si světem jezdím na vozíku - už je to 20 let. Nádory v těle pořád rostou, jsou znova v míše a i v hlavě a způsobují různé komplikace a bolesti. Nedávno mi operovali nádor na sluchovém nervu, takže na pravé ucho už teď vůbec neslyším. Na levé ucho už jen částečně. Nemoc je to progresivní a neléčitelná. Zjistila jsem, že zdraví a štěstí nemusí jít nutně ruku v ruce. Životní okolnosti máme každý nějaký, každý z nás má v životě nějaké výzvy a je jen na nás, jaký postoj zaujmeme. Já jsem ráda na světě.

Tvůj příběh je, jako každého z vás, nesmírně inspirující a my si naší spolupráce nesmírně vážíme. Jednak proto, že Tvoje příběhy můžeme šířit dále, ale také proto, že věříme, že mohou mnohým pomoci. Jak ses o nás, Nino, dozvěděla?

Tuším, že to bylo v Parapleti, ale nejsem si tím úplně jistá. Já jsem zhruba 18 let používala nafukovací sedáky značky ROHO, které mi vyhovovaly. I když často jsem řešila korekci sedu. Mám zrotovanou pánev; pravou nohu delší než levou; levou stranu těla silnější než pravou a skoliózu zad. S tímto „postavením“ těla je poměrně náročné volit sedák. Vždy jsem ho musela mít podložený ještě dalšími klíny, které často nedržely na místě a stávalo se, že nafukovací sedák praskal. Čas od času jsem zkoušela jiné sedáky, ale vždy jsem se vrátila k ROHU.

Jak se můj zdravotní stav pomalu, ale stále zhoršuje, tak jsem si říkala, že bych mohla zase zkusit něco nového a tak jsem se k vám dostala... Ze sedáku Libella Seat Varia jsem nadšená. Je sestavený přímo pro specifikace mého těla a nastaven tak, aby korigoval můj sed.

Na prvním setkání jsme s ergoterapeutkou zkoušely různé varianty, jak sedák nastavit, až jsme došly k té finální. Dostala jsem ho na týden na zkoušku a hned jsem věděla, že je to to ono. Naprosto mě nadchnul přátelský a zároveň profesionální přístup, s jakým jsem se v Libelle setkala. Hodně precizní a hodně důsledná práce. Navíc ta možnost sedák první vyzkoušet, než se dá do výroby.

Je vidět, že vám opravdu jde o dobro klienta.

Zjistila jsem, že zdraví a štěstí nemusí jít nutně ruku v ruce.

Děkujeme, naše práce má smysl a to nám každodenně naši klienti dokazují. Není to jen práce, je to i poslání. Hádáme tedy správně, že je Libella Seat Varia Tvým nejoblíbenějším produktem Libella design?

Ano. Cítím se na něm pevnější, stabilnější i rovnější, jak jen to mé tělo dovolí. Přínosem je, že nepraská a že v něm nejsou klíny, které by se posouvaly, kam nemají. Trochu jsem se obávala, že budu mít větší bolesti, než si tělo přivykne novému sedu, ale musím říct, že bolesti se zmírnily. Zvykla jsem si během prvního dne.

A kdyby to nebyl antidekubitní sedák LSV, co by Ti mohlo usnadnit život? Jakou kompenzační pomůcku bys vyvinula, kdybys měla neomezené možnosti?

Úplně jakoukoliv? Těch fyzických odlišností je tolik, že je těžké vymyslet jednu pomůcku. Občas myslím na lidi, kteří jsou zcela závislí na pomoci druhých a nemají přístup k asistenci nebo dostatek financí. Takže kdybych se nemusela držet při zemi, tak bych vyvinula nějakého robota asistenta/fyzioterapeuta, který by měl obrovskou sílu i zručnost a pomáhal by s osobní hygienou, oblékáním, stravou, s přesuny, s jízdou kamkoliv, zvládal by vozíčkáře vynést do schodů, cvičil by s ním, a tak dále. Nebyl by přehnaně pečující, protože to taky není dobrý. Ale pomáhal by s tím, co je potřeba.

Nebo by byla dobrá pomůcka bezedný bankovní účet, protože mnoho pomůcek je, ale jsou finančně nedostupné.

To jsem vystřelila hodně narychlo. Zkusím se nad tím zamyslet trochu vážněji. (smích)

Je to o životní síle, ke které máme přístup všichni.

Nino, děkujeme za Tvůj čas a těšíme se, co v budoucnu společně vymyslíme. 

I já se těším. 

Nina také napsala knihu s názvem Psáno za jízdy. Sama sebe za spisovatelku nepovažuje, ale pokud máte příležitost, nahlédněte na detail publikace. Pozitivní přístup a radost ze života z ní přímo kvete a my se budeme opakovat, ale máme radost, že je Nina součástí Libella design. 

Ninu můžete sledovat na instagramu i facebooku, tak neváhejte a dovolte si do života přinést další příval pozitivní energie. 


Související

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg