Přidej
aktualitu
16.6.2023 | Celá ČR | Libella design s.r.o. | 1

Jak Vám správný ergoterapeut dokáže ulevit od neustupujících bolestí

Bez našich ergoterapeutek bychom nebyli schopni vytvořit produkty, které pomáhají již stovkám našich spokojených klientů. S jejich pomocí vytváříme úsměvy na tvářích těch, kteří se pomocí výrobků Libella design zbavili bolestí, špatných postur i dekubitů.

Ergoterapeuti jsou zdravotničtí pracovníci, kteří se specializují na poskytování terapeutické pomoci lidem s postižením, aby mohli zlepšit své schopnosti a zvládnout běžné denní činnosti.

Zdeňka Faltýnková

ergoterapeutka, fyzioterapeutka, specialistka spinální problematiku v asociaci CZEPA

Zdeňka má více než čtyřicet let praxe v oboru ergoterapie a fyzioterapie. Proto má skvělé nápady na to, co na trhu chybí a co by potřebovala, aby mohla svým klientům skutečně pomoci. A tak vznikla i její myšlenka na vytvoření antidekubitního sedáku jako stavebnice, který by bylo možné nastavit a snadno přenastavit dle aktuálních potřeb — Libella Seat Varia, nebo na korekční zádovou opěrku Libella Backrest, která již brzy také spatří světlo světa.

Zdeňka je zakládající členkou Svazu paraplegiků (nyní CZEPA), zakladatelkou rehabilitačního programu v Centru Paraple, členkou výborů Unie fyzioterapeutů ČR a České společnosti pro míšní léze. Externě se věnuje výuce studentů fyzioterapie a ergoterapie. Je autorkou publikací pro odbornou i laickou veřejnost a více než 20 scénářů s edukační tématikou pro osoby na vozíku a jejich okolí. Za celoživotní aktivity ve prospěch osob na vozíku a odbornou práci na poli fyzioterapie a ergoterapie obdržela Výroční cenu ministra zdravotnictví, cenu Křišťálový kamínek a Cenu za mimořádný přínos oboru ergoterapie v rámci evropského regionu.

Veronika Liďáková

ergoterapeutka, do srpna 2021 pracovala na spinální jednotce FN Motol jako vedoucí ergoterapeutka, nyní vedoucí Ergolabu Libella

Veronika má více než dvacet let praxe v oboru ergoterapie a intenzivní práce s vozíčkáři. U nás v Libelle je již druhým rokem hlavou Ergolabu a téměř každý náš zákazník (doslova) projde pod její kouzelnou rukou, aby se jeho sezení na vozíku proměnilo ve správné a zdravé.

Zkušenosti získávala jako ergoterapeutka Centra Paraple a následně jako vedoucí spinální ergoterapeutka Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Motol. Výjimečně působí i jako soukromá terénní ergoterapeutka. Je členkou České asociace ergoterapeutůOdborné společnosti terapie ruky a Klinické zájmové skupiny v rámci rehabilitace osob s míšní lézí v sekci ergoterapeutů. Působila i v rámci teoretické i praktické výuky studentů 1. a 2. LF UK a zaměstnanců FN Motol. Věnovala se výzkumům postavení horních končetin tetraplegiků s dopadem na funkční potenciál v rámci běžných denních činností a využití i vývoji běžných technologií osobami na vozíku pro ovládání okolního prostředí.

Ergoterapeuti pracují s lidmi všech věkových kategorií a s různými druhy postižení, jako jsou poruchy pohybového aparátu, smyslových orgánů, kognitivních a komunikačních funkcí.

Barbora Rusínová

vedoucí úseku ergoterapie Centra Paraple, ergoterapeutka v Ergolabu Libella

Bára se v bakalářské práci zabývala tématem výběru vhodného vozíku pro tetraplegiky a správnou posturou sedu. Hluboký zájem o tuto problematiku ji dovedl k ergoterapii v Centru Paraple, kde nejprve vypomáhala brigádně a postupně se vypracovala na vedoucí celého úseku, kde působí už druhým rokem. Jsme moc rádi, že máme v týmu další zkušenou ergoterapeutku, která dokáže proměnit Váš sed k nepoznání.

V rámci dalšího vzdělávání absolvovala STEPS - certifikovaný kurz Principy správného sezení a mobility ve vozíku. Je členkou České lékařské společnostiČeské společnosti pro míšní léze a České asociace ergoterapeutů.

Tváře našich ergoterapeutek již jistě znáte například ze zaměřování sedáku Libella Seat Varia či prezentace produktů Libella design. A tím pádem také víte, že jejich energie a láska k jejich profesi je nepopsatelná. Není to pro ně "jen" o práci, ale spíše o jejich poslání. A my jim za jejich laskavost a píli děkujeme.

 

I Vy byste se rádi stali členem týmu našich ergoterapeutek? Neváhejte a kontaktujte nás. Dobrých lidí není nikdy dost.

Diskuse

redakce VOZEJKOV | 17.6.2023 6:51

Dobrý den,

tento článek tu již jednou byl, že? A nově nemá náhledovou fotku. Poprosím o objasnění i o doplnění fotografie. 

Děkuji, za Vozejkov,

Jan Spěváček

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg