Přidej
aktualitu
BanalFatal
5.8.2021 | Celá ČR | Denisa Salvová, redaktorka, VOZEJKOV

BanalFatal na dětských letních táborech

Projekt prevence úrazů dětí a mládeže BanalFatal nezahálí ani o prázdninách. V letních měsících totiž dochází k většímu počtu úrazů páteře, a to dokonce o 30 až 40 procent. Díky našim lektorů se děti dozvídají, jak fatální následky takový úraz může mít a jak jim předejít.

Prázdniny a úrazy 

V letních měsících stoupá riziko úrazů páteře zejména u dětí a mladistvých. Jen málokdo si při obyčejném skoku do vody uvědomí, jak fatální následky skok do neznámé vody může mít. Česká asociace paraplegiků ve spolupráci s pojišťovnou Kooperativa se rozhodla již v roce 2014 pomoci dětem přežít prázdniny ve zdraví a vznikl projekt prevence úrazů mládeže BanalFatal!. Cílem  projektu je, aby si děti uvědomily, jaké fatální následky mohou úrazy páteře mít. 

„Prevence je pro Kooperativu klíčovým tématem, proto dlouhodobě podporujeme projekt BanalFatal!. Chceme, aby si děti uvědomily, že stačí jedna vteřina a všechno může být jinak. Prosím pusťte svým dětem video BanalFatal! s Hynkem Čermákem, nebo ho pošlete do škol, kam Vaše děti chodí.  Budou pak v létě opatrnější,“ uvedla ředitelka Nadace Kooperativa JUDr. Hana Machačová.

BanalFatal! je program prevence úrazů páteře a míchy zaměřený nejen na žáky základních škol. Smyslem je upozornit děti a mladé formou besed, že mnohdy velmi banální situace, jako skok do vody, úraz na lyžích, uklouznutí či pád může způsobit fatální následky. Poškození míchy bývá neměnné a trvalé Je třeba myslet na to, jak křehká a zranitelná je páteř, a co následuje po poškození míchy – většinou trvalé ochrnutí. 

BanalFatal a Hynek Čermák

Edukativní video, které má na problematiku úrazů páteře u dětí upozornit, s asociací CZEPA natočil skvělý a všem dobře známý herec Hynek Čermák

"Problematice prevence úrazů mládeže se věnuji dlouhodobě, a mám k tomu blízko nejen z toho důvodu, že jsem se v životě často věnoval a stále věnuji adrenalinovým aktivitám, ale jsem zároveň otec. Proto jsem rád vystoupil v tomto videu. Doufám, že pár mladých díky němu nebude machrovat a nezpůsobí si tak těžký úraz," uvedl herec Hynek Čermák.

Ve videu s Hynkem se děti a mládež dozvědí, jak se efektivně chránit před úrazem páteře, jak vlastně páteř a mícha fungují, proč bývají úrazy míchy fatální následky a jak poskytnout první pomoc. Toto důležité téma nabývá na důležitosti během prázdninami, které jsou bohužel častou dobou úrazů mladých lidí. 

Chcete-li děti před možnými úrazy chránit, nezapomeňte jim pustit video, díky kterému budou vědět, jaké následky úrazy páteře mohou mít a budou tak na sebe během letních aktivit opatrnější! 

Zdroj: www.czepa.cz, www.banalfatal.cz


Související

Přidej komentář
baner-skoda-neridit_550x160_3.png
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg