Přidej
aktualitu
Chci Tě, jestli to dokážeš
Chci Tě, jestli to dokážeš
Chci Tě, jestli to dokážeš
Chci Tě, jestli to dokážeš
1.9.2021 | Celá ČR | redakce VOZEJKOV

Chci Tě, jestli to dokážeš

O tom, že po lásce a sexu touží opravdu každý, vypráví osobitý dokumentární film Chci Tě, jestli to dokážeš. Hlavní hrdinkou je nepohyblivá Jana, která je fyzicky i psychicky závislá na své matce, ale přesto touží poznat opravdovou lásku. Podaří se jí to?

Působivý snímek režisérky Dagmar Smržové navazuje na předchozí dokument Miluj mě, jestli to dokážeš (2016) věnovaný sexualitě zdravotně postižených. Hendikepovaným a jejich blízkým se režisérka věnuje  i v dalších svých snímcích Zachraňte Edwardse (2010) či Nejtěžší volba (2010). 

Chci Tě, jestli to dokážeš

Jana je chytrá mladá žena. Má něžnou a milou tvář. Bohužel se ale nemůže hýbat. Stejně jako ostatní lidé jejího věku se touží osamostatnit, mít přátele a prožívat lásku. Kdo jí může pomoct s uskutečněním takových tužeb? Naštěstí má Jana zvláštní rodinu. Kromě nevidomé sestry Kateřiny, má ještě obětavou babičku a hlavně svéráznou matku Martinu, která si nedělá starosti téměř s ničím. Postižené dcery vychovává, jako by jim nic nebylo, naopak se s nimi ráda napije, zakouří a dokáže udělat pěknou ostudu. Velkou bolest z toho, že se jí nenarodily zdravé děti, a jejich otec je hned na začátku opustil, ukrývá hluboko v duši. Jana se jednoho dne rozhodne, že svůj život změní. Chce se od matky odstěhovat… Bude se Jana v ústavním bydlení cítit lépe než v rodině, vymykající se většinovému vkusu?

Zdroj: www.ceskatelevize.cz


Související

Přidej komentář
skoda_handy_banner_550_160_2.jpg
baner-skoda-neridit_550x160_4.png