Přidej
aktualitu
foto k článku
13.5.2013 | Hlavní město Praha | Zdeňka Faltýnková | 1

Fyzioterapeutky CZEPA a Rehafitu v akci

Setkání fyzioterapeutek CZEPA a Rehafitu s klienty se zúčastnily také zástupkyně společnosti 2move - amerického výrobce funkčního elektrostimulátoru WalkAide.

Fyzioterapeutky CZEPA a Rehafitu v akci

 

V pátek 10. 5. 2013 se na půdě REHAFITU - rehabilitačního centra pro tělesně postižené – sešli fyzioterapeutky z CZEPA a Rehafitu společně se svými klienty. Setkání se zúčastnily také zástupkyně společnosti 2move, které zastupují v ČR amerického výrobce funkčního elektrostimulátoru WalkAide. Tento stimulátor nervů, především peroneálního nervu na dolní končetině, je určen jako podpůrný prostředek při rehabilitaci chůze u centrálních paréz – RS, poškození mozku, mozková mrtvice a neúplné poškození míchy. Je určen jak pro klinickou praxi, tak pro návaznou domácí rehabilitaci k celodennímu používání.

 

Klienti, kteří si stimulátor úspěšně v Rehafitu zkoušeli jak při chůzi, tak při cvičení vsedě i pro stimulaci nervu na horní končetině pro uvolnění spasticity, byli včetně terapeutů nadšeni. Cena neurostimulátoru je sice vysoká pro mnoho rehabilitačních zařízení (180 000,- Kč) i pro jednotlivce (120 000,- Kč), nicméně budeme společně hledat cesty, jak by potřební pacienti mohli WalkAide získat. Samozřejmě zástupkyně společnosti již začaly dělat potřebné kroky pro zařazení tohoto přístroje do číselníku zdravotní pojišťovny. Bude to jistě ještě dlouhá a náročná cesta… a CZEPA společně s Rehafitem bude jejich úsilí maximálně podporovat.

 

Více informací na www.2move.cz.

 

Zdeňka Faltýnková

 

 

 

Diskuse

Přidej komentář
banner-handy.jpg
cpv_banner-3-2.jpg